1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Nano Reef Kurulumu Kaldığım Yerden Devam

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde YMR_AY tarafından 11 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Sırf ev halkı değilki komşular bir yandan başka işinmi yok diye laf çarpıyor,suyu getiren bey bile diğer evlere hiç bu kadar su bırakmıyorum diyor.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sende onların uğraştığı noktayı bulup onlara laf çarp ödeş...;)

3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Curve ısmarlandı,o bulunup getirilene kadar evdeki Nac 7 ile değiştirilip idare edilecek.Çok şanslıyım aslında.Her ikisininde çalışmasını birebir izleyip görmüş olacağım.Sonradan kafamda acaba onumu alsaydım kalmamış olacak.

taakaa, barbs ve BulentS bunu beğendi.
  4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Sana yakışan da budur Yağmur, sonuna kadar zorlamışsın imkanları :başardım:

5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Sizlerin sayesinde olumlu yönde zorladım ama.Takılı olan ps ile devam etmeye kalksaydım yine canlı kaybı yaşayıp hem üzüntü hemde maddi kayıp yaşama riskim vardı.Tank küçük ama koca koca 3 canlı var içinde.

6. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Hadi hayırlısı Yağmur

7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkür ederim.Simdiden büyük konuşmayayım ama bu sefer onları yasatacagim

Sent from my iPhone using Tapatalk

YIKIKTEMO ve barbs bunu beğendi.
  8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Yağmur hayırlı olsun Konuyu geç gördüm. Cruve doğru tercih bence de birde dediğin gibi ışıklarda mavi biraz fazla kaçmış. Yeni kurulumun hayırlı olsun.

9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkür ederim Halil.Beş benzemez balığı bir arada istediğimden yer sıkıntısı çekiyordum malum.İyi oldu bu nano.Benim çoookkk hoşuma gitti.Bu seferki alımda benim hiç katkım olmadığından gözlemlediğim bazı değişiklikler gerekli.Çok mavi ağırlıklı ışık beni baştan beri yoruyor.Diğer tanktada beyaz led ekletmiştim.Bundada led sayıları tekrar düzenlenecek, Ps değişimine gittim bile.Bir sürü ayrıntı var düzelmesi gereken.En basiti armatürde anahtar yok.Sumpın oradan kolunu sokup fişi tak çıkar yapıyorsun.Tuzlu su olayına başladığımdan beri bir şekilde hep sumpın içinde olduğumdan bir türlü emekleme modundan kurtulamadım gitti ona yanıyorum.

taakaa ve Alparslan bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abla sıkma canını kararların güzel hepsi yapılır düzelir,sonra geçersin karşısına kıs kıs gülerek ten yudumlarsın çayını...temo19

YMR_AY bunu beğendi.
  11. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Olur Olur Hepsi Düzelir
    Armatür Dıy sanırım Yağmur Hanım Değilmi ?

12. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bir tane timer takarsın ledlerin elektrik girişine olur biter, akvaryumlar ayaklandı koşuyor sen ne emekliyorsun yerlerde :)

barbs bunu beğendi.
  13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Yok Fatih'e verdiğim öyleydi.Bu hepsi beraber geldi.Taca monte edilmiş.Bunu ben bile yaparım ama çok basit.

BulentS bunu beğendi.
  14. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :koptum: timerleri ayarlamak akıllı harcı benim işim değil.Halledeceğim ne eksik varsa daha dün bir bugün iki:) Aslında şimdi bu akvaryum yenimi eskimi onu bir yere oturtamadım.Su eski deyipte hemen haftalık su değişimine başlayacakmıyım? Işıkların kaç saat yanacağı hala kafamda soru işareti.Tank yeniyken uzun süreli yakınca yosun oluşuyordu.

15. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Yağmur hanım hayırlı olsun, yeni görüyorum tankı, sağlıkla büyütün canlıları, eminim çok sevinmişsinizdir. :)

YMR_AY bunu beğendi.
  16. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Akvaryumun ne yeni ne eski Yağmur.
    Su değişimi birkaç hafta yapmazsan iyi olur oturur biraz tank.
    Sonra eskiymiş gibi devam su değişimine.
    Işıklar 5 saat ile başlayıp her hafta yarım saat arttırılırsa, yeni eski farketmez yosun oluşumu azaltılmış olur.
    Bu durumda manuel ayarlayacaksın, eğil kalk devam.

YMR_AY bunu beğendi.
  17. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

Çok teşekkür ederim Erman bey.Ne yazıkki bu canlıların ilk partisini yaşatamadım bunlar ikinci.Maşallahları var bunlar yem sıkıntısı yaşatmıyor allahtan.Siz epeydir giriyordunuz portala.Meraklandım.

18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Can alıcı noktaların yanıtları geldiğine göre diğer eksikler ıvır zıvır sayılır:)

19. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Ailevi geçmiş sağlık sorunları diyelim. Geçti de çok şükür. :) Canlılarınıza üzüldüm, okuyamadım konunuzu ancak müsait bir ara okuyacağım.

Alparslan bunu beğendi.
  20. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Selamlar.
    Curve henüz temin edilemediği için geçici olarak Nac 7 ile değiştirldi.Sumpun içinde kule sistemi yok ve tanktan gelen su olduğu gibi sumpa iniyor.Sizin yapacağınız kuleyede diyerek bugün çekmeceli bir aparat aldım.Onu kuleye dönüştürmeye çalışacağım.
    fotoğraf0441.jpg

Fotoğraf0443.jpg

barbs bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş