1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni nano reef

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde ogiler tarafından 12 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Merhaba arkadaşlar.125 lt lik bir nano reef kuruyorum yeniden.20 kilo kaya 10 kilo canlı argonit sump kullanacağım beslemek istediğim canlılar.Leather coral küçük mushroomlar polipler pumping xenia domates anemonu tube worm.Balık olarak bildiğimiz ve sevdiğimiz nemo fire goby sixline wrasse.Temizlik ekibi temizlikçi karides ve hermitler.
    Işıklandırma nasıl olmalı?
    Ps ne seçmeliyim?
    Canlılar iyi mi böyle fazla mı?150 litreye çıkarıp 1 yellow tang ekleyebilir miyim?
    Dip not: Bu ifadeler çok hoş pardon:gif dön:gif danso: dost: aliye:gif :horon: aliye:gif kim koyduysa çok teşşekkürler.:D

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeni nano reef

125 Litre akvaryum olduğu biliniyorsa akvaryum hazır demektir. Fotoğrafını görmek isteriz açıkcası. Canlı seçimleri hacime göre çok yerinde. Yellow tang uygun boy seçilirse sorun çıkmaz. Sump olması çok güzel bir avantaj. Ps seçimi bunca markanın içinde zor açıkcası. Ben kullanmadığım ps markaları dışında öneremem. Bu yüzden Ati ve macro arasında maddi imkana göre seçim önerebilirim. Işıklandırma için en güzel seçim T5 florasanlardır. Hazır armatürler satılmaktadır.

İkonlar yerinde kullanıldığında güzel gerçekten.

3. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Tamam o zaman şu an camcıya yaptıracağım o zaman eklerim fotoları.Herhangi başka mercan ekleyeyim mi yoksa iyi mi birde 4 flo yeterli mi?Teşekkürler.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeni nano reef

Canlı ne ekleneceği ne kadar ekleneceği kurulumu gördükten sonra en sağlıklı konuşulabilecek bir konu. Genel olarak beslemek istediğiniz türler akvaryum hacmine uygun. Ekleme çıkarma kurulumdan sonra.

4 adet 39 wat T5 florasan uygun.

5. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Yeni nano reef

Peki 50 50 50 akvaryumda metal halid ve 2 t5 kullansam ve son 2 soru diyorum ama daha gelir:D Katkı ve test olarak neler almalıyım?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeni nano reef

Metal halide yazın suyu çok fazla ısıtır bana göre. Test kiti olarak ph ve nitrat ölçüm kitleri bulunursa iyi olur. Bir adet tuz ölçer yine ihtiyacınız. Katkı maddesine bu aşamada ihtiyaç yok. Ancak Refff buffer bulunması iyi olur. İlk kurulum aşamasında kullanılmayacak olsada ilerki haftalarda faydalı olacaktır.

7. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Yeni nano reef

Kuruluma pazartesi salı gibi başlıyorum o zaman bende 5 tane yerli hermit var çeşmede buldum her türlü yemi kabul ediyorlar domates anemonlarıylada sorunsuz geçiniyorlar reef uyumlu diye okudum uyumsuzlar mı değillerse boğaza salayım orda yaşasınlar.Salyangoz katililer bunuda zor yoldan öğrendim salyangoz varsa affetmiyorlar.

8. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Oğuz bey hayırlı olsun diyelim inşallah sorunsuz bir kurulu yaşarsınız ...

9. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Yeni nano reef

Sağolun.

Sayfayı Paylaş