1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Nesil Dıy Yavruluk

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde _ERKAN_07_ tarafından 9 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN
    Artık yavaş yavaş dıy yapımlara yönelelim işlerim nedeniyle baya bir dıy yapımlarla ilgilenemedim ama yeni bir yavrulukla başlayalım.

Maceramıza eniştemle kavga ederek başladık eniştem tabela yapan bir işyerinde çalışıyor şans eseri bunu çöpe birşey atmaya kalkışırken rastladım baktım bir ganyan bayiinin tabelası az kalsın ağız burun dalıyordum ne oldu dedi yaa enişte sen ne yapıyosun dedim ne oldu dedi bu dıy atılırmı oda ne desin nediyon sen manyak diye bir cevap aldım eskiden çıkmıyordu eski tabela ama şu anda çıkıyormuş yani aşya yukarı 20 yavruluk yapacak kadar pleksim var anlıyacağınız.

Malzemeleri aldım elinden önce ufak tefekleri dedim bitiriyim büyük parçalar lazım olur diye düşündüm.

Malzemelerimiz şunlar ;
    1. Jet makinası
    2. Claraform (Yapıştırıcımız)
    3. Şırınga
    4. Kalem ve metre
    Maliyet ( Sorulmasın bize göre ayıptır :D )
    Yapılışına geçelim önce yapıcağım yere göre bir şekil düşünelim

Kesme biçme esnasında dalıp resim çekmeyi unuttuk haliyle direk yapıştırmaya geçtik

Çok güzel olmasada dıy olması nedeniyle benim hoşuma gidiyor maliyet sadece claraform ücreti oda kullanmasını bildikten sonra fazla tüketilmiyor
    Yalnız size bir sorum olacak eskiden kullandığım sinek farklı bir malzemeydi gri olarak herkez bilir yalnız bu seferki kullanacağım beyaz naylona benziyor bir sorun sizce teşkil edermi.

Sineklik henüz tereddüt etmem nedeniyle yerleştirilmedi.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeni Nesil Dıy Yavruluk

Ellerine sağlık boyut olarak çok güzel bir yavruluk. Ancak benim bir önerim olacak nacizane. Sineklik telini sadece yanlarda ve gerekirse yine arka kısımda kullanıp ön tarafta sineklik teli için ayırdığın pencerelere silikon ile cam yapıştırman daha iyi olmaz mı ? Yavruları çok daha net gözlemek mümkün olur.

Paylaşım için teşekkür ederim. toka:gif

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yeni Nesil Dıy Yavruluk

Şu dıy işlerin genelde maliyetsiz ve atıl malzemeleri kullanarak yapılmasına hasta oluyorum. :helalolsun:

Erkan o sinekliği kullanabilirsin sorun yok. ;) Ama şeffaf sineklikler var. Onlardan alıp kullanırsan yavruluğun içini daha rahat görebilirsin. ;) Ayrıca Temel hocanın teklifini bir düşün. Bencede çok güzel olur. ;)

Pleksiyi çita şeklinde keserek hertarafında ek yapmak,gereksiz yere aşırı esnemesine ve zamanla ek yerlerinden ayrılmasına neden olur. ;) Yani nekadar ek,okadar risk. ;) Bunun yerine pleksinin sineklik koyacağın kısımları bu şekilde kesebilirsin.

Bu sayede daha sağlam olacaktır. burda:gif Ve mutlaka pleksileri yapıştırdıktan sonra tüm ek yerlerini kalın claraformla tekrar geç. İnce claraform hızlı yapıştırır fakat zayıf yapıştırır. ;)

Ve ayrıca unutmadan yazayım. Erkan o alt çitanın yüksekliği biraz az olmuş. Yavrular genelde dipte dururlar ve dipteki yavruları damızlıklar felaket şekilde hüpletiyorlar. Resimde çizdiğim mavi yere kadar yükselt birdahaki yavruluğunu. ;)

Şimdi diyeceksin; ya Olcay abi sende herşeye muhalefet oluyorsun. :D

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeni Nesil Dıy Yavruluk

Aklıma gelmişken yazayım bugün Olcay sağ olsun bana bir yavruluk verdi kendine yaptıklarından ama ne yavruluk bir görün. Teşekkürler bir vesile bir kez daha. Fotoğraf istermisiniz ne işe yarıyor diye ? saat:gif

5. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN
    Yeni Nesil Dıy Yavruluk

Abi tecrübelerin vede deneme yanılma yöntemin çok olduğu için muhalefet oluyorsun bazı insanlar bilmedikleri halde muhalefet oluyorlar hiç olmazsa yazıların işimize yarıyor, resimden belli olmuyor ama 5 cm yakın ön tarafın yüksekliği var dayanıklık test edildi yere düşürdüm ve bir şey olmadı, parça yapmamdaki maksatta elimdeki parçaları bitirmek içindi.

Temel abi ayıpsın hemen gözetleme camlı bir yavruluk yapıyım senin için ve orjinal birşey olsun beğenirsen sana hediyem olsun :D

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yeni Nesil Dıy Yavruluk

Temel hocam teşekküre değmez. :cekingen:

Fotoğraf istemez olurmuyuz hiç? Ama istersen ayrı bir başlıkta bakalım o resimlere ? ;)

Erkan,sağlamlığı test ettiysen sorun yok. ;) Ama 5 cm yükseklik konusunda gel 8 cm olarak anlaşalım? toka:gif

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Yeni Nesil Dıy Yavruluk

Erkan abi tebrik ederim güzel çalışma. Özellikle de boyut çok hoşuma gitti. Kullanılabilir bir proje. Ama ben beceriksiz olduğum için yapımı basit olsa da yapamam. Seni kutluyorum.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeni Nesil Dıy Yavruluk

Yavruluk akvaryum içi akvaryum artık. saat:gif Angel türlerinden kurtarmanın başka yolu yoktu soft mercanları. Süper işe yaradı. Hem balık keyfi hem mercan keyfi. Vurdukları yukarda, vurmadıkları akvaryumda. :basardim:

Gerisini akvaryum tanıtım başlığında görürsünüz artık. :)

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yeni Nesil Dıy Yavruluk

Balıklar saldırmak istiyorlar ama artık havalarını alırlar. :D

Güzel duruyor abi. Birde yapım aşamalarını görseydik? pala.gif

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Yeni Nesil Dıy Yavruluk

Bu resimler kesmez hocam. Diğer başlığı sabırsızlıkla bekliyorum. Resimleri arşivledim. Bilgin olsun.

11. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN
    Yeni Nesil Dıy Yavruluk

Sağolasın Hüseyin ciğim ama her insanda az yada çok becerisi vardır seninde el becerin değilde belki fikir becerin gelişmiştir sen bize fikir üret bizde hayata geçirelim o zaman.

Eğer ihtiyacın varsa yapar yollarım sorun değil.

Sayfayı Paylaş