1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Palyaço Larvalarına Kaç Gün Rotifer Verilmeli

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde yasintoprakçı tarafından 7 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. yasintoprakçı

yasintoprakçı

İsim:
    Yasin Toprakçı
    Yeni palyaço larvaları bildiğim kadarı ile 1 gün yemek yemenden yaşıyorlar. Acaba kaç gün boyunca rotifer verilmeli? Göz kararı larvalar şekil değiştirmeye başlayınca mı rotifer kesilmeli? Ayrıca rotifer kaç günde yoğunlaşır? Benim rotifer bir türlü yoğunlaşmıyor. Bu yüzdende yeni çıkan larvalar hergün azlıyor. 4 gün önce 50 olan larva sayısı şuanda 25 lere düştü :( Bu rotiferin az olmasından kaynaklanıyor. En sonunda rotifer çiftliği kuracağım :)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 7 Nisan 2015
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sırasıyla fikir yazmak gerekirse.

Rotifere zaman vermiyorsun, yoğunlaşma olmadan durmadan süzüyorsun. Kültüre en az 1 hafta vermelisin, fitoplanktonu fazla kaçırmamak gerekir.

Larvaların yarısının 3 gün içinde ölmesi doğal ve sayı normal. Rotifer ile ilgili değil ölüm olur, çünkü yumurta kalitesi oranında sayı ve larva gücü belirlenir. Balıkları daha iyi beslemen ve larva tankı koşulları üzerine biraz daha tecrübe kazanman gerekir. Bu sorun yavaş yavaş biter.

Rotiferi 7 gün aktif kullanmak ve sonra yavaştan naupli takviyeli yapmak ve yine 9 gün civarı kuru yem denemeleri yapmak mümkün.

Alparslan ve yasintoprakçı bunu beğendi.
  3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Yazi beklerken portaldaki uretim ve kultur makalelerini inceleyin.

yasintoprakçı bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aşağı yukarı buna göre yapın...

Ekran Alıntısı.PNG

TencoMelih ve yasintoprakçı bunu beğendi.
  5. yasintoprakçı

yasintoprakçı

İsim:
    Yasin Toprakçı
    çok teşekkür ederim aynen uygulamaya geçiyorum :)

Sayfayı Paylaş