1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni sistem şelale Fitre

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeni bir marka ve model şelale filtre çıkmış sanırım. Çalışma prensibi olarak ilginç geldi bana. Tuzlu su nanolarda da kullanılabilen bir ekipman. Sünger kaplı bir disk var su akışı önünde ve dönüyor muhtelen su aktıkça. Biraz üzerine düşününce şu fikre vardım. Disk üzerindeki süngerler kiri tutukça sünger gözenekleri tıkanıyor ve dönüş su güçünden hızlanıyor ve bu sayade disk üzerindeki tüm sünger kısımlar eşit olarak kir topluyor.

İlginç ama güzel bir sistem bence. Uygulamaya açısından sizlere farklı fikir verebilir.

lades ve lepistes bunu beğendi.
  2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Sadece tuzlu sucular mı kullanabilir bunu :) Bence tatlı su akvaryumlarında da kullanmak fayda sağlayacaktır Temel abi. fikir ilginç ama. ;)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Konuyu buraya açtım ben de tatlı su akvaryumları için çok daha etkili olacağını düşündüm. Sonuç olarak diğer eski modellerden daha efektif olduğu kesin.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Biyolojik filitre abi bu. Amonyak ve nitrit için kullanılır genelde.Bizim piyasaya henüz girmedi sanırım ama yurt dışında çok uygun fiyatlara satılıyor. 10-15 usd civarı.

Sayfayı Paylaş