1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Tür Heyecanı :)

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde osman_yc tarafından 22 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Merhabalar;

7-8 yıldan beri ertelediğim astronot macerasına başlamak istiyorum..

En son tanganyika türlerini (önce frontosa sonra ikola) besledim. Yeni bir tür heyecanına ihtiyacım var.. Bunun içinde yaklaşık 8 yıldan beri beslemem nasip olmayan astronot düşünüyorum..

Ama öncelikle portal ailesinin yorumlarına ihtiyacım var..

Bu arada tankım 380-400 lt. Bu boyutta kaç tane besleyebilirim..

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Osman bey ben besledim 4-5 tane ideal biliyorsunuz bunlar çok büyüyorlar,tavsiye ederim çok akıllı canlılar memnun kalırsınız gösterişli balıklar,dediğim gibi çok eklemeyin bayağı iştahlılar bu şekilde su çabuk kirlenmez en azından...:)

osman_yc bunu beğendi.
  3. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Teşekkürler Alparslan bey..

aslında benim astronota geçmemin ikinci sebebi de az tür beslemek çünkü işlerimin yoğunluğundan dolayı akvaryuma pek zaman ayıramayacağım. 4 tane daha iyi olacak sanırım.. 4 balığa göre erkek dişi oranını nasıl ayarlayayım?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Astronot balığında cinsiyet ayırımı çok zor 15 cm gelince anlarsın veya bir iki sene sonra,en iyisi bakacaksın hangisi daha çabuk büyüyor onun erkek olma ihtimali yüksek.Üretmiyeceksen önemli değil al dört tane ekle tanka tam istediğiniz tür canlı fazla ilgilenemem diyorsunuz ya o açıdan...:)

osman_yc bunu beğendi.
  5. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Uzun bir süre üretim gibi bir düşüncem olmayacak.. hobiden uzak kalamam, odaya girdiğimde canlıları görmek bana yetiyor..

Alparslan bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun balıkları alınca fotoları paylaşalım...:)

7. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Mutlaka paylaşacağım :)

Tiger ile albino aynı tankta yaşamasında sorun oluyor mu

Alparslan bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yok sakıncası olmaz aynı balık yalnız boy yaş tutsun...

osman_yc bunu beğendi.
  9. Emre35

Emre35

Yer:
    İZmir
    İsim:
    Emre Odabaş
    Geçen gittiğim berberde taş çatlasa 200 litre edecek akvaryuma 8 tane 10-15 cm lik astronot koymuş. Akvaryumun yarısından biraz fazlasına kadar su doldurmuş. Akvaryumun suyu o kadar piski akvaryumun arkasında duran balık hiç belli olmuyor. Sorduğumdaysa bunlar dayanıklı balık bişey olmaz diyor. Acıdım o balıklara. resmen işkence ediyor. :sopa:

Alparslan bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen katılıyorum,aslında balıkları çıkarıp akvaryuma berberi yatırmak lazım...:sopa:

osman_yc bunu beğendi.
  11. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Çok kalabalık olmasınlar ve boy uyumuna mutlaka dikkat edin. Ben ilk aldığımda 3 adet aldım 1 tanesi biraz ufaktı duman ettiler ufak olanı.. En son ölü taklidi yapıyordu balık diğerleri yaklaşınca.

12. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Çok iyi düşünmüşsünüz tankınızın ölçüleri ve hacmide gayet iyi 6 7 tane oskar atıp büyüdüklerinde elemeler yaparak balık sayısını azaltabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş