1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Tankı Kuruyorum.Yardımlarınızı Bekliyorum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Burak23 tarafından 24 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    Arkadaşlar;
    Yeni akvaryumu komple su doldurup, iyice kirlerinin temizlenmesini sonra suyu komple boşaltıp bir daha komple doldurup 2 gün motor çalıştıktan sonra balıkları içine mi salmam gerekiyor?

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Öyle uğraşma içerisine biraz kaya tuzu ile su koy onunla her tarafı temizle sonra durula. Suyu koy içerisine biraz yem parçası at. O amonyak döngüsünü başlatacak. Onun için bekle bu kadar. Yaklaşık 1-2 hafta sonra hazır olur.

3. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    Azıcık su ve kaya tuzu koyup camlarını felan silsem balıklara bi zararı olmaz değil mi ?

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Onunla iyice sil sonra güzelce durula azıcık yapma elini korkak alıştırma bol bol kullan o ne kadar yoğunsa o kadar hızlı bir temizlik olacaktır. Sonrasında iyice durula. Doğal birşey balıklarına asla zarar vermez. Tedavilerde kullanılıyor kaya tuzu.

5. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    Kaya tuzunun zararı değil, silikonun mikrobu tam ölür mü?

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    O uygulama içinde kaya tuzu kullanılıyor ama hiç kullanmadım.

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Yeni akvaryumlarda ilk kurulumda silikonun balıklara zarar vermemesi için kaya tuzuyla güzelce silikonlu bölgeler siliniyor. Sonra durulanıp akvaryuma su dolduruluyor. Gerisini yazmış Doğuş abi...

Sayfayı Paylaş