1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni tankima yeni baliklar tavsiyesi

Başlığı 'Genel Balık Konuları' kategorisinde Tokitoksar tarafından 6 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Tokitoksar

Tokitoksar

Yer:
    Nevsehir
    İsim:
    Tansel Okşar
    Arkadaslar bildiginiz uzere Akvaryum kurulumu tamamlandi..diatom sureci atlatildi sayilir..yavas yavas mercan girilmeye baslandi..tankin sumpla beraber toplam hacmi 650lt.. Ana tank 390lt..yasayacaklari alan budur..mercanlara sikinti yapmayacak armaturden dolayi olusan alg leri yiyebilecek turleri dusunuyorum..balik cumbusu olsun istemiyorum.. 1 yada 2 tur baliktan fiyatina gore grup takilacak balik tavsiyelerinizi bekliyorum..ilk aklima gelen 5 adet yellow tang..sira sizde...

2. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    en az 10 tane anthias mesela

3. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Dejardini sailfin tang
    5 chromis
    sixline wrasse
    yellow wrasse
    ;)

4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Blenny türleri?

5. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Tankta hiç balık yoksa 7-8 dayanıklı küçük balık türü, belki 1 tang atıp bir sürede o şekilde (1-2 ay) gitmenizde şiddetle fayda var. Şu anda 4-5 tang fazla gelebilir.

6. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Özdemir beyle Aynı fikirdeyim tansel. Belki Yellow tang ve blue tang atılabilir. Cromis alacaksan senin akvaryuma 5 adet güzel gider. Kardinal de sonradan eklenebilir. Ancak başlangıçta eklenir mi sıkıntı yaratır mı araştırmaya fırsat bulamadım...

7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Şayet kurulumunuz daha yeni ve benim gibi tecrübeniz az ise size önerim tecrübe kazanana kadar ilk olarak dayanıklı ve ucuz fiyatlı balıklar ile başlamanız.Direk tanglarla başlamak olası bir kötü durumda sizi daha fazla üzebilir.Çünkü pahalı ve diğerlerine nazaran zor balıklar

8. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Dejardini sailfin tang
    5 chromis
    sixline wrasse
    yellow wrasse
    ;)
    Kızıldeniz Akvaryum
    fragmarketim.com
    05335700727
    Budur.

9. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Bende sixline,yellow ve anthias diyeceğim fakat tanglerin tadını alamazsınız bu balıklardan.Clown tang ve lipstick naso tang izlemeside beslemeside keyifli canlılardır,öneririm.

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Tokitoksar

Tokitoksar

Yer:
    Nevsehir
    İsim:
    Tansel Okşar

kesinlikle haklısınız..onceki tankımda tang grubu besledigim için şimdi goby,wrasseler cok küçük geliyor gozume..

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tansel abi ekleyeceğin balıklardan sakıncası yoksa bahseder misin...:)

12. Tokitoksar

Tokitoksar

Yer:
    Nevsehir
    İsim:
    Tansel Okşar
    valla alpi ilk etapta deneme amacli 5adet chromis atip beklicem sonrasinda..yellow tang koyacam gibime geliyor..cok karisik bisiler yapmicam..aslinda achilles tang cok hosuma gidiyor lakin cok pahali..bide hic tecrubem yok o konuda..

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi iyi olur ilk önce sürü balığı bence de hiç acele etme.Achilles tang konusunda da Temel abi eskiden beslemiş tecrübe açısından yardım alırsın lakin güzel balıkta çok tuzlu...:)

14. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Alalede söylemek istemiyorum ama bence deneme maksatlı balık atmanıza gerek yok.Balık nerde yaşar ne ister?Bu soruların cevabı önemli.Bu nedenle size fazla sayıda tang eklemeyin deniyor zaten...İstediğiniz balığı iyice düşünün bence,birde aldığınız balığa dikkat edin.Yine bence 3-5 aydır hobicide bulunan canlıları tercih edin avantajınıza olur...Önemli olan eklemek için tang eklememek olmalı bence.Örneğin benim gibi powder manyagı biri olursanız ve diliniz fazlasıyla bu işten yandıysa,birde cesaretiniz kırıldıysa uğraşır durursunuz,içinizden birşey yapasınızda gelmez...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş