1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Tasarım İle Yeniden

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Fuat Çakmak tarafından 27 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

1. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Su değişiminin faydasının olmadığını düşünmeye başlamıştım :) o şekilde yapıp gözlemleyeyim..

2. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Akvaryum gün ışığı alıyor mu?

3. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Gün ışığı illaki geliyordur ama güneş gelmiyor. Gün ışığıda odayı aydınlatan kısımdan bahsediyorum

4. phatign

phatign

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Onur
    Selamlar, müthiş olmuş yeni dizayn. cynao için de problem silikat olabilir mi? RO temin etme şansınız yok mu?

Çözüm ise yok ne yaparsanız yapın geri gelecektir. Nedenini bulup ortadan kaldırmak gerekli. günü kurtarmak için bence en iyi seçim chemiclean. Bende bir süre önce çok uğraştım cynao ile hatta antibiyotik kullandıktan sonra bile yenilendi. Chemiclean iki dozda halletti. Bakteriler de çok önemli tabi. Girmeyi ihmal etmeyin.

5. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Selam Onur bey teşekkürler, aslında 1 ay öncesine kadar RO kullanıyordum silikatı da yenilemiştim TDS 0 veriyordu. Yine de ondan olabilir diye hazır su kullanmaya başlayayım dedim yine pek faydası olmadı henüz. Chemiclean yararlı bakterileri de öldürdüğü için biraz uzak durmaya çalışıyorum. Biraz daha gözlemleyip devam etmeyi düşünüyorum eğer değişen birşey olmazsa Chemi kullanacağım..

Chemi kullandıktan bu yana ne kadar süre geçti sizin tankta? sonrasında tekrar oluşum oldu mu?

6. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    chemicleanin kendisi yararlı bakterilere zararı olmadığını iddia ediyor. yedekte tutuyorum ben de biraz beyaz ışıkları kıstım bakalım gerileyecek mi

Fuat Çakmak bunu beğendi.
  7. phatign

phatign

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Onur
    RO'dan eminseniz bence geri dönmekte yarar var. Chemiclean yararlı bakerileri öldürmüyor diye biliyorum.

Satış sitesinde şu şekilde ibare var " Balıklar, mercanlar, omurgasızlar ve nitrifikasyon sağlayan bakteriler açısından kullanımı güvenlidir."

İlk dozdan sonra 2 haftada belirtiler başladı. ikinci dozdan sonra 5 ay civarında bir süre geçti ve sorun yok. Sadece gyre xf130 kullandığım için bir kayanın bir alanı sıfır akıntıda kalıyor. Orada çok az belirtiler var. Ama nedeni bariz bir şekilde akıntı olunca bende dokunmuyorum. Yayılmıyor da zaten :)

8. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Yararlı bakteriler açısından güvenli ise kullanabilirim, birkaç hafta bir ilerleme olmazsa deneyeceğim..

phatign bunu beğendi.
  9. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Güncelleme;

Su değişimi, bakteri kültürü, fosfat tutucu, aktif karbon, dalga motoru güçlendirilerek ve bekleyerek cyano sorunu çözüldü sayılır. Çok çok az bazı yerlerde kaldı.

Şuan izlediğim tek sorun sakal yosunları mevcut. Bunun için kestane ekledim.

Su değerleri normal.

Palyaçolar 1.5 ayın sonunda 3. kez yumurtladı :) yumurtalara bakamamak ayrı üzücü..

D36C1993-D94A-440C-927C-F93A90A4FC3B.JPG

mustafayentur, hiter, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Mutlu balıklar sağlıklı bir su demek. "Sabır" ise aslında en iyi akvaryum katkısı...

Sayfayı Paylaş