1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Tropheus Akvaryumu Kurulumu Yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde gomesta tarafından 22 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. gomesta

gomesta

İsim:
    gazi yıldırım
    Merhaba arkadaşlar

Şuan malawi akvaryumum var .Sp ve yunus besliyorum, düzenli yavru alıyorum. Güzel bir koloni fakat tropheus türüne geçeceğim için, güzel bir akvaryum yapıp uygun filtrasyon malzemeleri için tavsiyeleriniz bekliyorum.Ölçüler 125'60'80 / 600 litre 15mm rodajlı cam düşünüyorum, fakat malawide yaşamak istemediğim olay iç filtrasyon yetersiz kaldığından güçlü bir dış filtre düşünüyorum. Özellikle leopar vatozun 2 günde bir dışkısını kepçeyle almaktan usandım.Bu balıkları strese sokuyor. Fakat kötü görüntü ve nitrat tehlikesi yüzünden mecbur kalıyorum.Faydalı oluyormu derseniz 1 saat sonra vatoz ne yapıyosa artık sanki 1 aydır temizlememişim gibi tekrar kirletiyor.Vatozu çıkarmakta yosun sorununa neden oluyor,yeni akvaryumda bu sorunu yaşamak istemiyorum artık.Kumu ve ısıtıcıyı ayarladım. Dış filtre olarak ne tavsiye edersiniz. Ayrıca akvaryum yapım aşamasında dış filtre için delik açtırıyımmı? Yoksa normal olarakmı kullanıyım?

Sizin anlayacağınız bu dışkı olayına güçlü bir dış filtre çözüm olurmu ?
    Debi açısından ve elektrik tüketiminide göz önünde bulundurarak 600 lt için saatte 1200-1500 lt su çeviren filtre tavsiyeleriniz nelerdir?
    Yeterki akvaryumun dibinde dışkı görmeyim hergün,gerisi sorun değil insanın göz zevkini bozuyor resmen.

2. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Bu hacimdeki bir akvaryumda dış filtre yerine bence sump sistemi kullanılmalı hacim 600lt olunca profosyonel bir dış filtre onun içinde mağliyet gerekir.Onun yerine bence sump sistemi düşünün yeriniz de müsait se sizin için en iyi olacaktır diye düşünüyorum.Hem maliyet hemde görsellik açısından güzel olur.

Alparslan bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sump hem dış filtre den ucuza gelir hemde daha iyi temizler ve hatta akvaryum iki yerden delinsin pis suyu biri üsten biri alttan çeksin...:)

tamerkokcu ve umut özkan bunu beğendi.
  4. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Eheım 2080,fulvalfx5 bu filitrelerden kullanırsan dip çekimindende kısmi olarak kurtulmuş olursun ben 2080 kullanıyorum 250*60*60 ebatlarında akvaryumumda dip temizliğini nadir yapıyorum.

Sayfayı Paylaş