1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Tuzlu Su için Eski Akvaryum Soruları?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde sessegnon tarafından 25 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal
    1-)Eski akvaryumun camındaki yasunlarlın giderilmesi ve cam en iyi nasıl temizlenir?(Temel abi ıslak beze tuz döküp silmemi söylemişti.)
    2-)Akvaryumun dibinde kalan az sayıdaki,temizlenmesi güç kumların temizlenmesi?
    3-)Gerekli temizlikler yapıldıkdan sonra akv. güneşe kuruması için bırakayım mı?
    4-)Eski bitkilide kullandığım florasanlarımın zamanla kelvinlerinin düştüğünü nasıl anlarım?(görünürde bir değişiklik yok.)
    5-)Belki bu konuyla alakalı değil ancak sump için alttadi dolabın arkasındai suntayı yuvarlak(boru geçecek şekilde) nasıl delerim?

Arkadaşlar daha önceki tecrübelerinizden veya duyduklarınızdan tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: Yeni Tuzlu Su için Eski Akvaryum Soruları?

1- Temel hoca gereken cevabı vermiş
    2- Dipte kalan kum iyice kuruyunca fırça faraş vs. yardımı ile temizlenebilir. Ben öyle yapmıştım.
    3- Oda sıcaklığındada kuruyabilir
    4- Yorum yok
    5- Yapı marketlerden bulabilieceğin panç ve matkap yarımı ile.

3. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron

1. soru benimde pek bir aklımı kurcalıyor.Akvaryumun arka camında bir hayli enteresan oluşumlar var ve temizleyemedim.Sirke denemiştim pek işe yaradığını söyleyemem. (Tatlı su akvaryumu)

4. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Kullan at jiletin koruyucusunu kırıp temizlemekte fayda var.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İşlemler arkadaşın söylediği şekilde yapılabilir.

Eski floresanlarının zaman aşımından kelvin değeri değil de aydınlatma gücü düşmesinden anlaşılır. Zaten onları kullanmayı aklından geçirmesen iyi olur.

6. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal

Temel abi bu ışık konusu ne kadar geniş ve çok konuların açıldığı bir konu olduğunu hepimiz biliyoruz ancak şimdilik o kısmını düşünmüyorum.Sonra hallederim,o kısmı kolay.

Sayfayı Paylaş