1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni ve karar aşamasında ???

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde comment3342 tarafından 16 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Arkadaşlar merhaba... İlk heves olduğu için kararlarım biraz değişiyor haliyle...şimdi 70-45-35 ölçülerindeki akvaryumumu 75 tl ye altındaki dolabı da 100 tl ye yaptırıyorum, sizce uygun mu? Nasip olursa aşama aşama kurulumu ve dizaynını sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk başta tropikal balıklarla başlamaya karar verdim gibi =) akvaryum dizaynı için memleketten ( silifke =) ) ince kum-çakıl ve kayalarla süslesem nasıl olur? Aralarına da canlı ve süs bitkileri uygun düşer mi?

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu ölçülerde canlı doğuran veya tetra grubu canlılar olur. Memleketten getireceğiniz kum çakıl iyi temizlenip yıkansın. Kolay bir kaç bitki ve balıkla gayet güzel bir kurulum çıkar ortaya. Bu akvaryuma dış filtre alınmayacaksa iç filtrede almayın onun yerine yüksek debide büyük boy bir şelale filtre daha kullanışlı olur.

3. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Dış filtreyi daha sonra almayı düşünüyorum...İç filtre almıştım şelale filtre ile değiştiriyorum o zaman.

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Daha iyi olur, kullanış açısından hem balıklarında aşırı akıntıdan rahatsız olmaz.

5. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Teşekkür ederim...Bu ölçülerdeki akvaryum için belirttiğim fiyat uygunmudur sizce?

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Uygun bence fiyat.

comment3342 bunu beğendi.
  7. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Çok teşekkür ederim. yeni sorularla sizi bunlatmaya devam edeceğim sanırım =)

veysel bunu beğendi.
  8. comment3342

comment3342

İsim:
    Ali Uyar
    Uygun bence fiyat.

Sayfayı Paylaş