1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni yaptığım akvaryum dolabı

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde lcturkey tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Olcay hocam doğru söylüyorsun tuz ilavesi yapılmıyor fakat ben suyu sarozdan aldığım için tuzluluk oranını yükseltmemiz gerekiyor bu yüzden temel abi azar azar tuz koy dedi

2. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar merhaba,

Akşam işten gelince arka fon işini hallettim renk yapıştırmadan önce biraz koyu gelsede yapıştırdıktan sonra çok hoşuma gitti.İşte resimler...

3. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    Başarılar dilerim, arkafon mükemmel olmuş.deniz akvaryumlarına başka renk gitmiyor zaten.Sump sistemi yapmanız çok akıllıca.cesaretinizden dolayı kutlarım ayrıca. doğal su kullanımı ve gerekli ekipmanlar konusunda gerek araştırma gerekse kendinizin yapması harika birşey.Sanırım bu şekilde kurulan bir akvaryumdan herkesten çok sizin gurur duymaya hakkınız var.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Levent ellerine sağlık. :basardim: Mükemmel durulukta bir su ve akvaryuma çok yakışan bir arka fon yapmışsın. Ben üstüne basarak çok güzel bir kurulum olacağını belirtmiştim hatırlarsan. Bunu aslında kurulumun çok sağlıklı ilerlemesi ve üzerine yazışılarak yapılmasınadan belirtmiştim. Bu şekilde sabırla ve titiz kaya seçimiyle devam edersek beklediğim açıkcası çok üzerinde bir görsel şölen çıkacak ortaya. Canlı kaya temini konusunda düşüncelerini tam açarsan iyi olur.

Hani nasıl söylesem, şimdi siparişle canlı kaya isteyebilirsin ama, şahsen görmek seçmek ve şekil olarak kayaları kafamda dizayn edip dekoru belirlemek isterdim. Sadece canlı kaya olmasına değil şekline şemaline önem verirdim. Tuzlu su akvaryumlarında dekor görünüm için çok önemli. Ne yapsak bu konuda. İnşallah Saroz sana bu konuda yardımcı olur. Teoman abiyle hafta sonu Saroz'a gitmeyi planladık. Senden de bir haber çıkmadıki basıp gelelim. Açıkcası boşa çıkmak istemiyoruz. :F

Harika gidiyorsun Levent. naz:

5. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Temel abi teşekkür ederim yorumların için.Benimde aslında içime sinmiyor internet üzerinden sipariş vermek o kadar emek harcadığım birşey için sadece canlı kaya olsun diye kaya almak istemiyorum.Görsellik sonuçta benim içinde çok önemli o yüzden acele etmiyorum bulacağız elbette akvaryuma uygun kayalar.

Temel abi biliyorsun haftasonu çalıştığım için uymuyor izin günlerimiz ayın 13'ü ve 19'u arasında senelik izin kullanıyorum sarozda olacağım eğer gelmeyi düşünürseniz haberleşelim.

6. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Onur bey çok teşekkür ederim.Portal ailesinin yardımları ile şimdilik güzel bir şekilde ilerliyoruz.Hepinize yardımları için tekrar teşekkür ederim.

7. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Levent Ellerine sağlık çok güzel bir renk yakalamışsın :heyo:

8. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Teşekkürler teoman abi.Birde içini söyle güzel renkli renkli balıklarla renklendirsek süper olacak :)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel balıklar seçeriz inşallah Levent. Gerçekten balık seçimi önemli bir konu, yakalayıp çıkarmakta kolay değil, beş kez düşünüp bir kez balık almak lazım. öp:

Yaşasın balık ağırlıklı tuzlu akvaryumları. dost:

10. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Levent fon güzel olmuş eline sağlık balık konusu enterasan ama keyifli bir konu . Bu arada Haytırdır Temel abi yaşasın balık akvaryumları yazmışın yoksa marineye kesin dönüşmü var ?

11. Bennety

Bennety

İsim:
    Murat Alemdar
    Tuzlu akvaryumlarının boşuda güzel. :D Su gerçekten cam gibi.burada farklı açılımlara şahit oluyorum sarozdan su doğal su filan.balıklar tuzlu su akvaryumlarının vaz geçilmezi bencede.tamamen mercan yüklü akvaryumlarda çok güzel ama biraz güç istiyor maddi tabi.ben korkudan iki nemo bakıyorum sizin maşalahınız var.

12. mzmz600

mzmz600

Yeni yaptığım akvaryum dolabı

herşey çok güzel hocam tuzlu su akvaryumlarından anlamam yalnızca bayılırım izlerken saatlerce ayrılmam başından gördümmü...Ama seninki başından ayrılmayı bırak yanında yatılacak cinsten olmuş ellerine sağlık ...Benim kafama takılan akvaryumun altındaki tekerlekler bence onlara çok dikkat et... 400 litrelik bir akvaryumumun sehpasına 6 adet tekerlek koymuştum ama marleyde 30 cm ileriye götürürken az daha deviriyordum dolabı...Senin kullanacağın zemini bilmiyorum, belki benim zeminden kaynaklanıyordu sorun ama uyarmadan edemedim... tekerlekleri görünce tüyleirm diken diken oldu gerçekten çok korkmuştum o zaman...belki bişey olmaz ama sen yinede temkinli davran...tekrar ellerine sağlık

13. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Murat bey uyarınız için teşekkürler.Dolabı hiç hareket ettirmedim yerinden.Dediğiniz gibi hareket ettirmek biraz zor oluyor ama benim yaptığım sadece arkasında bir müdahale gerikirse biraz öne çekmek hepsi bu.Akvaryumun aldında 8 adet tekerlek var güvenli gözüküyor ama yinede ben altına iki takoz koymayı düşünüyorum sistemi iyice oturtunca.

14. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Levent abi konuyu geç farkettim. Çok güzel bir akvaryum olacağa benziyor. İnşallah ALLAH emeklerinin karşılığını verir. Ara ara yeni resimler paylaşırsan memnun kalırız. Kolay gelsin abi.

15. Gece_Sahini

Gece_Sahini

Yer:
    İstanbul-Tuzla
    İsim:
    Eyüp ŞAHİN
    Öncelikle merhabalar .Gerçekten güzel çalışma olmuş ellerinize sağlık.Bende 100*50*60(h) ölçülerindeki tankıma bir dolap yaptırmayı düşünüyorum ancak çevremde yapabilecek marangoz veya demirci bulamadığımdan dolayı araştırmaktayım. Tuzla-Şifada akvaryum dolabı yapan önerebileceğiniz yer var mı arkadaşlar?

16. Gece_Sahini

Gece_Sahini

Yer:
    İstanbul-Tuzla
    İsim:
    Eyüp ŞAHİN
    Merhaba arkadaşlar daha önceki yorumu yazdıktan bu yana araştırmalar yaparak akvaryuma profil sehpaha yaptırıp dolap giydirttim.Buyrun fotoları.
    1393888208878.jpg
    IMG_20140214_154329.jpg
    IMG_20140214_154310.jpg
    IMG_20140215_165604.jpg
    3.jpg
    4.jpg
    16.jpg
    23.jpg
    24.jpg
    1980729_222232477971721_2031593257_n.jpg

Alparslan ve TencoMelih bunu beğendi.
  17. aliysar

aliysar

İsim:
    ALİ YAŞAR
    Hocam çok güzel olmuş ne kadara mal oldu?

18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Gayet şık olmuş iyi günlerde kullanın...:)

19. Gece_Sahini

Gece_Sahini

Yer:
    İstanbul-Tuzla
    İsim:
    Eyüp ŞAHİN
    Masa =130 Dolap kapağı ile birlikde =300 toplam 430 tl ye maal etmiş oldum

20. Gece_Sahini

Gece_Sahini

Yer:
    İstanbul-Tuzla
    İsim: