1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Yaptırılan Akvaryum hakkında...

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde diyojen666 tarafından 6 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. diyojen666

diyojen666

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    yunus emre gümüş
    Selamlar arkadaşlar, adım Emre, 30 yaşındayım, istanbul kağıthanede ikamet ediyorum.
    bir sorum olacak size, bir dükkanda görüp beğendiğim akvaryumu fiyatı pahalı oldugundan camcıya yaptırdım. camcı 3-4 kez su doldurup boşaltmamı ve güzelce içini yıkamamı yoksa slikonun balıkları zehirleyeceğini söyledi, akvaryumu eve getirdim, dediğini yaptım, kaplumbağa akvaryumu bu ama kaplumbağalara yem olarak aldığım lepisteslerden bi tane koydum, balık öldü...
    sonra akvaryumu beğendiğim dükkanı aradım, anlattım, akvaryum slikonu değil normal slikon kullanmış yoksa öyle olmazdı dedi...
    gelelim sorulara;
    1-akvaryumcunun dediği doğrumu? yani akvaryum slikonu kullansa böyle olmazmıydı?

2-bu durumda ne yapmam lazım, bu akvaryumu slikonun zehrinden nasıl arındırabilirim ?

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle hoşgeldiniz, ben akvaryumlarımın neredeyse hepsini kendim yapıştırdım, normal silikonla bu zamana kadar hiç bir şey olmadı. Genede sen silikondan şüpheleniyorsan tuzlu suyla bir yıka suyu doldur içine tuz at eskiden öyle yapardık faydasını görürsün. Balık başka bir şeyden ölmüş olabilir.

-doctore- bunu beğendi.
  3. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Normal silikon da kullandım akvaryum silikonu da...Bence bir fark yok. Silikonun üzerinde solvent içermez yazıyorsa akvaryumda kullanılır. Çok korkuyorsanız bir kez tuzlu suda bekletin, durulayıp kullanın. Bir de kaplumbağa çok geniş diyeti olan bir hayvandır. envai çeşit besinle çok güzel bakılır. Lepistes yahut diğer balıkları ziyan edip de yem olarak kullanmayın bence.

Yasin K., H.Kaya.Gemlik., DaPhNe ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Balığın ölümü bir çok sebepten olabilir silikona bağlamamak lazım.Zaten öldürülmek için alınmış fazla önemsememek lazım.;)

Sayfayı Paylaş