1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Yavrularım

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde yasinugur tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. yasinugur

yasinugur

Merhabalar,

İki haftadır yunuslarımdan 100 e yakın yavru aldım. Ana akvaryumum 500 Lt. Fakat başka akvaryumum olmadığı için yavruları 25 cmlik bir tül yavruluğa aldım. Bu yavrulukta ne kadar yaşarlar? Bir de 300 Ltlik yeni bir akvaryum kurmayı düşünüyorum yavrular için. 300 lt akvaryumda kaç yavru büyütebilirim?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Yasin Uğur bey, 300 litre güzel bir hacim olmak ile birlikte, sonu yok tabi.. Yavrular arasındaki palazlanmalarıda göz önüne aldığımızda bir akvaryuma daha ihtiyacınız olabilir, irileri bir akvaryumda, daha küçükleri diğer akvaryumda. Tabi bu arada, yeni yavrularınız var ise işte ozaman yandınız, onları nereye alacaksınız?

Üretmek yetiştirmek bundan ibaret.

Hayırlı olsun.........

3. yasinugur

yasinugur

Peki yavrulukta ne kadar daha tutabilirim yavruları?

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bu konuda uzman değilim, ama bilgili arkadaşlarım, hemen cevap vereceltir size.

Sağlıklı balıklar dilerim.....

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yasin bey yavrular damızlık balıklarının yiyemeyeceği büyüklüğe(damızlıkların ağzına sığamayacak büyüklükte) geldiğinde salabilirisin

Erman Pehlivan ve murer bunu beğendi.
  6. verko

verko

İsim:
    Orhan ÖZALAN
    Yavruları bir an evel daha geniş bir yere almak lazım. Yoksa yanaık kalma diye tabir edilen balıkların gelişimlerinin durması tehlikesi varki iş işten geçtikten sonra geniş bir yere de alsanız dahi balık annebalıklarınız cüce kalır.
    Balık anne ağzından çıktıktan sonra 1 hafta içinde yavruluktan alınıp daha geniş bir yere konmalı.
    Sevgiler.

Erman Pehlivan ve murer bunu beğendi.
  7. yasinugur

yasinugur

Peki geçici olarak büyük bir kovaya koysam olur mu?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geçici olarak şeffaf plastik kablarda yavrulara elbette bakabilirsiniz bir süre. Size yavruları sadece üstten net görme imkanı verir ama tül yavruluktan çok daha sağlıklı bir ortam olacaktır.

Erman Pehlivan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş