1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeniden ağzına yumurta aldı:):)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Bjkolik tarafından 7 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Arkadaşlar 1 ay 16 gün önce bir önceki yavrularım doğuştu ve bugün balıklarıma yem attığımda eskiden yavru veren dişi balığımın yem yemediğini gördüm.Kendine bir yuva edinmiş gibi 2 kayanın arasında sürekli duruyor.İlk önce aklıma acaba ağzına yumurta mı aldı geldi aklıma.Fakat balığım daha dün yem yerken bugün yememeye başladı.Yani daha yeniydi ve yumurtalar daha küçüktü onun için ilk başta anlıyamadım ama sonra anladım.Balığım ağzına yumurta almış.Fotoğraflarını ekliyemedim özür dilerim.Sürekli o bölgede durması ve ağzının ters yöne dönük durması yüzünden fotoğrafları çekemedim.Daha önceden bu dişimi ben acemiliğim yüzünden kusturmuştum ama şimdi daha tecrübeliyim kusturmayı düşünmüyorum.Fakat bir yerde okumuştum.Biri balığını ilk yavru alışında kusturmuş,ikincisinde de kusturmuş,üçüncüsünde kusturmamış ve balığı ölmüş diye duydum.Şimdi bende aynı sorunu yaşarmıyım balığım ölürmü kusturmassam.Birde yumurtaların döllenip döllenmediğini nasıl anlayabilirim.Ağzındaki leri görebiliyorum beyaz beyaz bir şeyler var ağzının içinde ve onları döndürüyor ağzında.;);)

1)Ben şimdi balığımı kusturayım mı kusturmayayım mı?

2)Yumurtaların döllenip döllenmediğini nasıl anlayabilirim?

Sorularımı cevaplarsanız sevinirim:)

2. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Cevap: Yeniden ağzına yumurta aldı:):)

Güncel (yorum bekliyorum).

3. MerveM

MerveM

İsim:
    merve bilir

Kustur desem olmaz, kusturma desem olmaz ! Hiç bi fikrim yok :) ama güzel olan dediğin gibi ağzında yumurta olması :) Tebrik ederim.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Balığını kusturma gerek yok. Aradan bir 10-12 gün geçsin anne yutmaz veya atmaz ise döllenmiş demektir. Bunun dışında anlaman için anneden bir yumurta alıp otopsi yapman lazım. Sabır iyidir iyi. Daha sonra anneyi ayırırsın bir bölmeye veya yavru akvaryumuna.

Sayfayı Paylaş