1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeniden Canlı Doğuran Türüne Başlamak

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde semih yüksekkaya tarafından 1 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. semih yüksekkaya

semih yüksekkaya

İsim:
    semih yüksekkaya
    Uzun bi aradan sonra yeniden bi baslangıç yapıyorum arkadaslar.Bunun adına 200 lt lik bi akvaryum aldım.birkac dekoratif kaya ve yatikökü aldım.Tabanda ince kum kullanıcam.balık olarak lepistes düsünüyorum.Yanında birkac tetra türüde olabilir.Bitki olarak ise rotala cam bacopa gül vs. düsünüyorum.siz dostların tavsiyesi benim için önemli.Özellikle bitki, filtrasyon ve ışıklandırma konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.Saygılar

Alparslan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Semih Bey, öncelikle hoş geldiniz. 200 litrelik bir akvaryumla canlı doğuranlar için zaten iddialı bir giriş yapıyorsunuz.
    Eskilerden kalma bir bilgi birikiminizin olduğu aşikar, bu yüzden kurmak istediğiniz akvaryum modeli kafanızda şekillenmiştir diye düşünüyorum. Şimdilik size tavsiyem, canlı doğuran besleyecekseniz, sadece canlı doğuran türleriyle model oluşturun. İlaveten cüce vatozlar ve Corydoros (çöpçüler) düşünülebilir. En iyisi, siz kafanızdaki modeli bize yansıtın, bizde size yardımcı olmaya çalışalım, yada beğenilerimizi sunalım. Kolay gelsin, hayırlı olsun.

vanlyy, mr.türker ve Alparslan bunu beğendi.
  3. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    En yakın zamanda geniş bir fotoğraf içeriği ile karşımıza çıkmanızı diliyorum. Umarım en iyisini başarırsınız.

4. semih yüksekkaya

semih yüksekkaya

İsim:
    semih yüksekkaya
    Arkadaşlar tesekkür ediyorum hoşbulduk.Bugün hagen kum alıp bigüzel yıkadım.Dış filtre olarakta tatra tec 700 aldım iç malzemelerden sonra takriben 160 lt su kalıyor.Sanırım bu filtre yeterli olacaktır.Suyu tank içinde 2 gün dinlendirip filtreledikten sonra salı günü balıklarımla eve gelmeyi düsünüyorum.Aydınlatma konusunda biraz eksiğim arkadaslar Böyle bir tank için nasıl bir aydınlatma tavsiye edersiniz ?

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldin Semih abi hayırlı forumlar...:)

semih yüksekkaya bunu beğendi.
  6. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Canlı doğuran akvaryumu bol bitkili olur. Ne tür bitki düşünüyorsan, hangi tür bitkilere ağırlık vereceksen, ona göre aydınlatma seçmelisin. Filtreniz yeterlidir. Tabanda sadece Hagen kum mu kullanacaksınız?

Sayfayı Paylaş