1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeniden Deniz Akvaryumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Aslan06 tarafından 2 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Valla bende mematiye üzüldüm ama izlemeye devam hastalık işte :)

Alp bu octopus ne güzel canlıymış ucları fosforlu yeşil plastik gibi

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aslan abi bu octopus corallerin çok çeşidi var,sendekinin aynısı bende de var,güzel canlı iyi günlerde besle...:)

3. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    alp sendeki octopusun resmini görebilirmiyiz ? bu arada bugün bir çift tomato clown aldım çok hareketli - meraklı balıkmış bunlar akvaryumda dolaşmadıkları yer kalmadı bu arada ilginçtir geldikleri günden beri hep aynı yerde aşağı yukarı oynayan polyaço çiftimde tomataları görünce akvaryumda gezinmeye başladılar temo4

4. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Yalnız palyaçoları biraz kovalıyorlar sıkıntı olurmu ki ?

5. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Tomato lar sert clown türleri.
    Birkaç gün sonra diğerlerini iyice bastırırlar. Tank çok büyük(500+) değil ise maalesef aynı yerde beslemen zor.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aslan abi sen istedin de foto mu esirgedik:) al sana bir sürü octopus...;)

DSCF5019.JPG DSCF5020.JPG DSCF5023.JPG DSCF5024.JPG DSCF5025.JPG DSCF5030.JPG
    DSCF5021.JPG

Elmaslar ve KGEYGS bunu beğendi.
  7. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    maaşallah
    bunların hepsi senin akvaryumdamı kardeşim ne güzel octopus tarlası:)

ne olacak şimdi bu tomatolar valla melemen yaparım:D

Alparslan bunu beğendi.
  8. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    evet kavgacı tomatoları geri verdim yerine hammer aldım yeşil 3 kafa henüz açmadı açınca foto ekleyecem :)

bu arada pover led armatürlerden 1 .si kısmen bitmiş yani arkadaşım yaptığı için iyi olacağını düşünüyordum ama bu süper olmuş işte fotolar.

mavi - beyaz ve kırmızı ledler ayrı ayrı yakılabiliyormuş gündüz gözüyle yanınca bile ışığa bakamıyorsunuz bakalım akvaryumda nasıl duracak...
    1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

veysel ve Pounce bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aslan bey ledler 3x1 watt sanırım. Ben nanoda bu armatürün kare şeklinde olanından yaptım 8 adet kullanmıştım. Benim aldığım ledler çin malı 6,5 tl idi bir tanesi yosun problemi yüzünden kullanamadım. Şu anda evde söktüm duruyor öylece. Kaliteli led ise sorun yaşamazsınız umarım.

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aydınlatması bu şekilde oluyor. Kapağın videosunu bulamadım bulursam eklerim.

Alparslan bunu beğendi.
  11. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    yani yosun problemi dediğiniz nedir bilmiyorum ama t5 kullanıp akvaryumu yosundan görünmeyen arkadaşlarım var yosun sadece ışıktan kaynaklanmıyor sarnırım birde çin malı dedi ama çin malı olmayan ne kaldıki günümüzde ben led konusunda bilgi sahibi değilim perpada arkadaşım var akvaryumlarında kullanıyormuş banada yapıyor kendi kullandığı ledler ile bakalım bitsin deneyelim görelim inşallah sıkıntı olmaz

fiyatlar işcilik hariç şöyle (arkadaşım olduğu için işcilik almıyor)

3x1 pover led ampuller den 18 tane kullanıldı adeti 12 tl
    armatür kasası 60x8 2 adet paslanmaz çelik saçdan yapıldı 70 tl
    duy,anahtar,kablo vs 50 tl

toplam 336 tl gibi bir rakam yapıyor t5 e göre bence çok uygun + elektirk faturası farkıda olacak....

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sadece tecrübemi paylaşmak istedim, kelvinleri düşük onun için söyledim. Ledler birde dik açılı olduğu için diğer yerlerde gölge kalıyor. Aslında bende ledleri çoğaltıp bu şekilde yapmayı düşünmedim değil yeni akvaryumda ama sonradan vazgeçtim. Sizin kullandıklarınızın fiyatı benim kullandıklarımın iki katı kalite olarak daha iyi olabilirler. Takip edeyim sizin konuyu randıman güzel olursa bende düşünüyorum. Şuanda 6x24 w toplamda 144 w t5 var daha yakmaya cesaret edemedim elektrik sarfiyatından dolayı, eski 7500 kelvinlik t8 ler yanıyor şu anda.

13. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    evet doğru en iyisi kullanıp görmek ama işte sizdede aynı sıkıntı varmış yani t5 bana çok sıkıntılı geliyor yani sık değişim istiyor, wattları çok yüksek birde yazın çok ısınıyor yani ledlere bakarsak watt düşük , ısı yok şimdi olmasada ilerde aydınlatmada son nokta olacak bence hayırlısı nisan ayında armatürleri teslim edecek arkadaşım bekliyoruz....

14. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    sizin tecrübeleriniz çok önemli sonuçta iyi veya kötü led kullanıcısı olmuşsunuz benim durumundaki farklılık şu ben ledlerden anlama sadece arkadaşımın akvaryumlarını görünce çok beğendim oda sanada yaparım deyince girdim bu işe belkide kötü olur belkide iyi olur o zaman arkadaş kurbanı olurum bende:D

veysel bunu beğendi.
  15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aslında yanlış anlamazsanız bir fikrim daha var şuanda yapmayı planladığım, sizin armatürlerde ki gibi ama 1 adet kırmızı diğerleri mavi 2 adet armatür artı olarak ta 2 adet kaliteli beyaz 24 w t5 kombini ile daha efektif aydınlatma elde edebilirim diye düşünüyorum. Şu an elimde 7 adet var bu ledlerden 4 adeti mavi, ledleri arttırıp yapabilirsem bir deneme yapacağım.

16. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    olabilir ledlerin ışık açığını - t5 kapatır
    t5 in watt yükünüde ledler hafifletir

olabilir.....

veysel bunu beğendi.
  17. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    veysel bey bu arada geçmiş olsun anneniz rahatsızmış allah şifa versin....

18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Teşekkür ederim Aslan bey, portalın desteği sayesinde kafamı toparlıyorum bu şekilde baya hırpalandım son bir haftadır.

19. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Aslan bey valla dost acı söyler ama o led ler ile biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz .
    Lens acıları baya dik gibi geldi bana .birde kırmızıya gerek yok bence.

Seyyar cihazdan online.

veysel bunu beğendi.
  20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Evet Halil çok dik lens açıları onun için sıkıntı yaratıyor. Bir de kelvinleri çok düşük. Dik ışık alan yerler aydınlanıyor diğer taraflar gölgeli ve karanlık kalıyor.

Sayfayı Paylaş