1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeniden Denize Start 100x50x60

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Erdal tarafından 1 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Erdal

Erdal

Merhaba arkadaşlar aranızda daha yeniyim ve ilk akvaryumum ve ilk tecrubem olmayacak ama acı tecrübeleri yeniden yaşamamak dileğiyle bu sefer sizlerinde teknik ve bilgileriniz ile umarım bu sefer uzun soluklu bir akvaryum olacak herkez ebat büyütür ama ben bu sefer bu işe ebat küçülterek yeniden başlayacağım daha önceki acı olan tecrübemde akvaryum 150x60x70 di. Bu sefer Bir daha ebat büyütmeksizin 100x50x60 sump ise 90x40x40 cift inişli ve emniyetli bir akvaryumla başlıyorum umarım bu sefer sizinde desteklerinizle Allah da utandırmazsa herşey çok güzel olacak. Resimleride bu akşam yada yarın sabah yüklerim hayırlısıyla yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkur ederim.

Sump için fikrlerinizi bekliyorum kule 3 bölüm içine ne koymalıyım

Elimedeki malzemeler eski akvaryumdan kalma

2 adet akıntı moturu
    1 adet atman 104 ve 107
    3oo watt ısıtıcı 2 adet
    led aydılatma
    20 kg kadar eski 10 mm lik mercan kumu
    su içi tuz ölcer
    civalı ve dijital termmetre

kaya 0 Kilo temo17
    Ps şuan yok

Fotoğraf-0014.jpg Fotoğraf-0016.jpg Fotoğraf-0026.jpg Fotoğraf-0039.jpg Fotoğraf-0046.jpg

Dreamcatcher, Erdem., YIKIKTEMO ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Hayırlı olsun

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Herşeyin gönlünüzce olması dileklerimle...Hayırlı olsun :)

4. Erdal

Erdal

Çok teşekkür ederim :çiçek:

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun.

6. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Hayırlısı olsun. Aramıza hoşgeldiniz :)

7. Erdal

Erdal

hoşbuldum teşekkürler

8. Erdal

Erdal

Arkadaşlar bana malzeme konusunda yardımcı olurmusunuz
    tuzda hangi marka 8 - 10 canlı 3 - 5 mercan düşünüyorum
    kürlenmiş canlı kaya mı yoksa ölü kaya mı kule
    kulede hangi marka ve ne gibi bir filtre malzemesi kullanmalıyım

9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Oncelikle hoşgeldiniz. Kaliteli canli kaya önceliğiniz olsun. Olu kaya+bakteri kültüründe pod bortu bocuk gibi canli oluşumu olmayacaktir. Bircogumuz kule ve filtre malzemesi kullanmıyoruz. Illede kullanacagim derseniz ve sık degistirecekseniz elyaf kullanabilirsiniz. 10mm kum saatli bombadir bence altina giren artıklari eritecek kadar bakteri barindiramaz. Görünüşü hosuna gidiyorsa alta ince mercan kırığı ustune bunları koyabilirsin. Ve ps alabilecegin en iyisi olsun ;)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TencoMelih bunu beğendi.
  10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Tuz bilindik markalardan sasmayin. Bircogu aquariun systemin kumundan memnun galiba

11. Erdal

Erdal

3 - 4 yıl önce sera tuz kullanmıştım ama red sea tuz hankkında pek bilgim yok nasıldır sera da sanırım piyasada yok
    birde benim sump kule için nasıl bir dizilim uygun olur teşekkürler

12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Veysel bir kaç denemeden sonra red sea ye döneceğini söylemişti. Dedimya Birçoğumuz kule kullanmıyoruz ps ye guveniyoruz. Tavsiyemde bu yönde sık degistirilecekse en fazla elyaf.

13. Erdal

Erdal

hazırda kule var elimde de 100 kadar bioball ve sera seramik yüzük var
    kuleye elyaf bioball ve seramik yüzükleri koysam nasıl olur birse ps ile kafa motoru sumpda aynı bölmede dursa sorun olur mu yasa bir bölme daha koymalımıyım

14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Betmce hicbirini koymayın pislik tutar. Nitrat yükseltir. Motoela psnin aynı bolmede olamsinda sorun yok

15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Aramıza hoşgeldiniz.Benim sumpım bölmeli değil ve kulede var.İlk başlarda kulenin gözlerinde çorap içinde zeolit,rowa carbon en üsttede elyaf vardı.Zeolitin aşırı akıntıya maruz kalmasıyla ilgili sorun yaşayınca hepsini çıkarttım.Ses olmasın diye iri mercan kırığı ve suyun döküldüğü yerde mavi sünger var.

16. Erdal

Erdal

Başarıya ulaşma şansı da bu tecrübe ile doğru orantılı olarak artmaktadır bende sizlerin tecrübesine güvenerek kuleye sadece mavi sünger ve mercan kırığı ile taclandırırım

birde kaya tavsiyesinde bulunurmusunuz kürlenmiş canlı kaya mı yada diğer kayalar mı birde kaç kilo uygun olur

17. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Tank dolabının içine kasa yaptırıyormusunuz? Onu sakın göz ardı etmeyin.Ben 2 tankımdada canlı kaya kullandım, diğer kayaların olumsuzluklarını bilemiyorum.Ne kadar olacağı birazda sizin göz zevkinize bağlı.İlla hepsi yukarda duracak diye bişey yok,sumptada durabilir.

18. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Hayırlı olsun.İnşallah istediğiniz gibi olur.

19. Erdal

Erdal

Tankın herşeyi var dolap kapak tac vs vs sökmüştüm daha montajını yapmadım sistemi çalıştırınca montajlarım ama tankın kasası kısmını anlamadım. temo29

20. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Dolap içinde yaptırılan metal yada ahşaptan yaptırılmış, ağırlığı taşıyan kasadan bahsettim.Dolabın üst yüzeyi zaman içinde esneme yapabiliyor.Onlar içten destek veriyor.

Sayfayı Paylaş