1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeniden Denize Start 100x50x60

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Erdal tarafından 1 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Erdal

Erdal

Kasa mevcut mobilya vs her şey var sadece kaya ve ps yok şuan birde akvaryum temizlenip kurulum yapılacak umarım önümdeki hafta doldururum diye düşünüyorum bende bu zaman zarfında güzel bir ps ve kaya bakarım.

TencoMelih ve YMR_AY bunu beğendi.
  2. Erdal

Erdal

Bubble Magus Curve 7 alındı.

YMR_AY ve muradtekin bunu beğendi.
  3. Erdal

Erdal

Arkadaşlar bana hesaplı sadece akvaryum için kullanacağım bir Reserve Osmos tavsiye edebilirmisiniz ?

4. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Nette 250 300 lira arası 12 lt tanklılar var ama ne kadar güvenilir bilmiyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. Erdal

Erdal

bende bilmiyorum açıkcası damacana su doldurmakdan iyi birşeyler lazım bana :)

6. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    ro ile çok yavaş doluyormuş damacana daha hızlı :p

7. Erdal

Erdal

27 damacana = 160 lira :koptum:

8. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Senelerce Nestle damacana su ile idare ettim.Ro bağlatınca daha ekonomik oluyor.Tek sorun çıkan değeri takip etmek. Siz sadece dolum için hesap yapmışsınız.Bunun su tamamlaması ve haftalık su değişimleri var.Ortalama 3-4 bidon haftalık sarfiyat olacak.

Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  9. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    En basit olarak 2 haftada bir 2 damacana su değiştirseniz ve haftada en az 1 damacana su buharlaştığını varsayarsak her ay 8 damacana su gideriniz olacak. Bu arada canlı kaya ölü kayaya göre çok çok iyi ve avantajlıdır tabi temiz ise. Dilerseniz bir kaç iri canlı kaya ve 3-5-7 ne kadar ise ölü kaya kullanabilirsiniz, hiç değilse canlı kayalar ölü kayaları da canlandırır.

10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar hangi marka suyu hesaplamış bilemedim.Kullanılacak suda öneriler Erikli,Nestle gibi markalar.Onlarında 1 damacanası 8,50 tl gibi.

Tarık KÜÇÜK ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  11. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    ben uludağ ın rioba adında bir markası ile kurdum

12. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Ben o kadar kaliteye girmedim doğrusu :) Yerel bir markayla idame ettiriyorum sistemi ancak yakın zamanda RO sisteme geçmem gerekiyor tanklar bir iken iki oldu bir mini okyanus bir de mini mini okyanusun var artık :)

13. Erdal

Erdal

saka düşünüyorum ama bilemedim henüz incelemedim diğer markaları yada bi RO bulcaz henüz canlı yada cansız kaya almadım hepsini canlı koyarız araya ölü düşünmüyorum

Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  14. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Canlı kaya en iyisi. Ancak güvenilir yerden olmasına yada temiz olmasına dikkat et derim ki istenmeyen canlılar tankına girmesin. Gözle kontrol edebilirsin basitçe, belli eder zaten iyi aya kendini.

Erdal bunu beğendi.
  15. Erdal

Erdal

Sıkıntı yok sadece 3 - 4 yıl ara verdim tuzlu suya ilk baştaki hataları tekrar etmeyeceğimi düşünüyorum.

16. Erdal

Erdal

Red Sea Coral Pro 1 kova tuz alındı, 20 kg 6mm olan mercan kumu 2mm mercan kuma ile değiştirildi hafta sonu tank yıkanıp dolduracağım.

bu tuzu daha önce kullanan abla ve abilerim 1 litreye kaç gr ekliyorsunuz birde sera cam tuz ölçere ( suya batan ) ne kadar güvenmeliyim ?

17. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    kutu üzerinde yazıyor 1025 tuzluluk oranı için 38.2 gr litre başına

18. Erdal

Erdal

tuz ölçer hakkında bilgi verecek olan yada 80 lira civarı satılan Refraktometre ATC Özellikli cihazlar nasıldır ?

19. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    bende yeniyim tuz ölçerden uzak dur ilanlarda 70 liraya veysel abi satıyor refraktometre

veysel bunu beğendi.
  20. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Tuzu 10 lt.ye 330 gr kullanıyorum.Seranın hacı yatmaza benzeyen tuz ölçerini gidip bir akvaryumcuda test etmeden kullanmayın.Başlarda onu kullanıyordum esik ölçüyor.

Sayfayı Paylaş