1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeniden Merhaba(yeni muhabbet kuşum)

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde ORGO tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Bildiğiniz gibi birkaç gün önce muhabbet kuşuyla ilgili bir konu açmıştım,kuşuma yapılan yorumlarda kuşumda ttüy düzensizliği olduğu söylenmişti benimde araştırmalarıma göre doğru bir tespit yapmışız,bana yardım eden herkese teşekkürlerimi borç bilirim,siz söylemeseydiniz böyle birşey olduğunu anlayamayacaktım.Neyse bugün gittim akvaryumcuya durumu anlattım tamam dedi ve yeni kuşumu aldım.Bu arada akvaryumcu tüy düzensizliğinin ne olduğunu dair bilmiyordu,değişmeyecekti,elimden kaçar mı bir sürü hastalıklarını döktüm ikna ettim,eee olsun o kadar:D
    İşte yeni Pamuk'um;

--------------------------

Link kırılması ile kaldırılmıştır.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yüzümüz kızarmadı senin önceki ifadenle yani ? Peki senin rengin nasıl Orhan ? :der: Fotoğraf göremiyorum şu anda ama gördüğümde moralini bozmak için elimden geleni yapacağım, neyi var neyi yok yazacağım abartarak. :)

3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Abi sende gitme çocuğun üzerine. :) Tüyler konusunda haklıyız yani Orhan'cım. Yeni kuşun hayırlı olsun, sağlıkla, sevgiyle büyütürsün inşallah. ;) Resimleri çekerken; 5 yada 8 Megapixelde çektiğin için, açılması hem kotayı, hem PC yi yoruyor. :) :D Bi dahakine aklında olsun, resmi 1024 x 768 'e boyutlandırabilirsin resmi upload sitelerine yüklerken. www.imageshack.us de böyle bir sistem var ;) İtiraf edeyim ben yeni kuşunu çok beğendim ;) :em:

4. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Sağol Erman abicim:cicek:.Öyle olsun Temel abi,boz boz,elbet birgün ödeşiriz:D.Şaka bir yana bu sefer güzel bir kuş seçtim galiba.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu kuş dişiye benziyor Orhan. Dur daha bulacağım. :F Kafesinde paslanmalar var ve kafes telleri sağda ve solda yatay değil dikey bu muhabbet kuşlarına iyi gelmez. Başka ne yazsam saat:gif Kuş üzerinde beyaz kısımlar var aslında bu kuş için bir kayıptır yani renk eksikliğidir. Beyaz bir renk değildir muhabbet kuşlarında renk sorunu yani eksikliğinden bu rengi alırlar. Seni gidi seni demek öyle he. :F

Kuş güzel ama sağlıkla besle.

6. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Sevimli maşallah.Yavru galiba tepesi beyazlamamış tam.

7. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Herkese teşekkürler.Ben hayatımda böyle bir kuşu ne gördüm ne tanıdım.Babam kafesini açmış belki çıkar diye,bi baktım odamdaydım salondan taaa bizim odaya yanıma kadar geldi.Tuttum elimle koydum,elle tutulmaktan hoşlanmazlar ama birşey demedi,neyse bir kaç saat sonra yemini değiştirmek için kafesi elime soktugumda parmağına elim değmiş bir baktım elime tırmanıyor.İlk günden bunlar yapılmaz ama alıştık birbirimize.Bu arada adını değiştirdik adı NAZLI.Çok güzel bir dişi,Temel abi yorumların için sağol dikkate alacağım:D.Neyse daha deminden beri elimden inmiyor avucumda uyuyordu,zor koydum içeriye,eğer yarında kaçmazsa aramızdaki bağ bayağı kuvvetli oldu galiba,5 saate:D

8. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    İşte aldığımın 4.günü içimizden biri oldu kerata hep peşimizde,kafesine bir yem yemeye birde su içmeye giriyor,çok yaramaz ve aynı zamanda çok tatlı ve uysal bir kuştur kendilerialiye:gif
    İşte resimler,zaman ilerledikçe yenileri gelecektir;

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Erkeğe benzettim bu fotoğraflarda Orhan bir anda. Maşallah güzel kuş.:nazar:

10. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Kuş erkek sanırım ki singapur. yıllarca dostum oldular çocukluğum onlarla geçti harika havyanlardır. (Dişileri haric :p ). ileriki zamanlarda ona uygun bi dişi ile yavru almanız mümkün olur. Dişi konusunda seçimizi hollandadan yana kullanırsanız daha sağlıklı olur. maşallah

11. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Kuş erkek, dişi değil.Gagası tamamen pembe.

12. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Kuş dişi, erkek değil.Gagası tamamen pembe.

13. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Yorumlar karıştı sandım :D dedim erkek mi dişimi bi dişi demiş bir erkek. :D Dişi kuş burun delikleri etrafı pembe. Maşallah alışmış size. :) Ben seviyorum muhabbet kuşlarını. ;)

14. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Bazı arkadaşların yoğun baskısıyla muhabbet kuşu üretimine başlamaya karar verdim :F.Birkaç gündür akşam üzerleri fırsat buldukça kümes yapmakla meşguldüm ve bugün bitirdim.Beni bu işe teşvik eden arkadaşlarımın İzmirden kuş aldığı biri var.Kuşlar ingiliz kırmasıymış.Yavruları oradan parti parti almayı düşünüyorum.İçinizde bu işten anlayan varsa yardımlarını bekliyorum.Temel abi senin yorumlara bakılırsa sende bu işten anlıyor gibisin.Abi yokmu bizede bir kaç tavsiye ?

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslında varya Mustafa ben bu muhabbet kuşu konusunu yerim, içerim, yutarım ama bu adam da herşeye yazıyor, herşeyi sanki biliyor diyecekler diye bulaşmasam iyi olur. :F

Paylaş bari kafes yapımı aşamalarını görsel olarak. Ne yapalım kafeslerle idare edecez artık. :F

16. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Eh artık bizde kafesin tellerine yorum yaparız. :) Mustafa hocamızı boş bıraktık kuş muş olayına girmiş sanırım.. Yönetim lütfen biraz daha üyelere eğilelim , artık millet sudan çıkmaya başladı. :)))))

zgrkaralar ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  17. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Temel abi sana kimse bir şey diyemez arkanda biz varız abi :F .Abi tek başıma yaptım kümesi.Yorgunluktan fotoğraf çekmek aklıma bile gelmedi.180*180*130 boyutlarında basit bir şey.Arkadaşların tavsiyesi üzerine gelen yavru kuşları kümese atıp içlerinden eş olanları çift olarak ayrı ayrı kafeslere alacağım.Volkan hocam balık işinden vazgeçmemiz mümkün değil.Yıllardır uğraşıyoruz.Bu uğurda elimi piranhalara bile ısırttım.Varmı öyle vazgeçmek.

18. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Oooo konu bayağı ilerlemiş ben görmeyeli yahu.Ne oluyor benim konumda,yeni bir konu tartışıyorsunuz hıııı:D
    İşte kızımın yeni resimleri özlemişsinizdir;
    Resimler;
    Burda en sevdiği dedesiyle oynarken:D
    Burda kendiliğinden elime geldiği an:D
    Burda dedesiyle poz vermek istemesi ve onu kıramamam:D
    Burada kendilerinin koltuk sefası:D
    Burada da dedesiyle kapanış:D
    Kızıma kocamaaaan bir maaşallllaaaah:nazar::nazar:

19. Zeybek09

Zeybek09

İsim:
    Ayberk ÇİMEN
    Maşallah çok sevimli hayatımda ilk defa görüyorum o renklerde bir muhabbet kuşu.:nazar:

20. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Cevap: Yeniden Merhaba(yeni muhabbet kuşum)

Konuyu güncellemeyeli bir hayli zaman olmuş.Yeni resimlerini paylaşayım kızımın.Eskiden fotoğraf makinasına poz verirdi,uzun süredir çekmedim,o yüzden biraz uğraştırdı beni ama zafer benim:D.İşte kızım:nazar:

vanlyy ve Heliak bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş