1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeniden Tuzlu Su Görüş ve Fikirleriniz...

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Ottoman tarafından 20 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Ottoman

Ottoman

İsim:
    İhsan Garbioğlu
    Cevap: Yeniden Tuzlu Su Görüş ve Fikirleriniz...

Merhaba size akvaryumun son durumu çekerek göstermek istedim diatom dağıldı diyebilecek kadar azaldı bir kaya ve hafif kumlardaki oluşumun dışında tabi yanlız kayaların üzerinde kırmızı yumuşak birşeyler oluşmuş dokunduğumda hemen dağılıyor bir anlam veremedim sizde bakıp fikir verebilirseniz sevinirim...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Diatomun dağılması güzel bir gelişme diyebiliriz.

Daha evvelde söylediğim gibi inşallah RO bir acizlik yapmaz. Cyano diyeceğim ama tam görünmüyor fakat hafif bir şekilde başlamış olabilir de. Fakat canlı eklenmemiş akvaryumda, yemlemeden de gelemeyecek olmasından eğer cyano ise suçluyu bulmak kolay olacaktır.

3. Ottoman

Ottoman

İsim:
    İhsan Garbioğlu

Abi sumpta damsel var onuda günde bir defa 3 4 parça nls yem ile besliyorum:)Ro suyun aynısını benim burdaki arkadaşta kullanıyor benden alıyor suyu bir sıkıntı duymadım ışık 8 saat yanıyor 4x39 dünde su değişti garip bir durum:ser:

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlısı olsun, çok belirgin bir durum yok söylediğim gibi. Biraz daha bu şekilde devam edersen belli eder kendini. Ekleme veya her hangi bir müdehale yapma.

Ottoman bunu beğendi.
  5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Herşey yolunda ,aydınlatmadaki mavi süper .:heyo:

Ottoman bunu beğendi.
  6. Ottoman

Ottoman

İsim:
    İhsan Garbioğlu

Teşekkür ediyorum Teoman abi:) benimde çok hoşuma gider mavi akvaryumda tek sıkıntısı fotoğraf çekerken ayar tutmuyor o yoksa gercekten severek bakıyorum güzel görünüyor:)

7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Sabır deniz akvaryumunun temeli.....Bugüne kadar yaşadığım tecrübelerle sabittir ki en sağlıklı tanklar en uzun sürede canlı yüklemesi yapılanlar oldu.....Herşey çok güzel olacak ama sabrı ihmal etmeyin

Ottoman bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İşin ilginç yanı sabırlı olunmasını hemen hemen her yeni kurulumda özellikle belirtiyoruz ama sanırım en hızlı canlı ekleme rekoru bana aittir. Kumun eklenmesi, suyunu doldurup kayaları da dizip canlıları akvaryuma yerleştirmek toplamda 10 dakika sürdü.saat:gif

Uzun süredir canlıların sumpta akvaryumun gelmesini beklemesi vardı ve suyumda doğal su olduğu için cesaret etmiştim...etmek zorunda kalmıştım diyelim.

Ottoman bunu beğendi.
  9. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron

En uzun kurulum rekorunu da ben almayı düşünüyorum.

10. Ottoman

Ottoman

İsim:
    İhsan Garbioğlu

Merhaba şimdi testleri yaptım su değerleri aşağıdaki gibidir.
    Kh:7
    Fosfat:0,01
    Nitrat:2mg/l
    Nitrit:0,02mg/l

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bu daha iyi İhsan. Ps devreye girdi sanırım, daha da iyi olur zamanla. Su değişimi yaptıkça zamanlı değerler tam olacak.

Nasıl ps, motor nasıl?

12. Ottoman

Ottoman

İsim:
    İhsan Garbioğlu

Abi daha devreye sokamadım malesef diğer ps içerisinde çalışıyor 1 saat önce plastiği yapıştırdım motorun altına psyi iyice temizledim yarın sabah onu takacağım.Su değişimlerini aksatmadığım sürece bir sıkıntı olmaz umarım resimlerini ekleyeceğim:)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  13. Ottoman

Ottoman

İsim:
    İhsan Garbioğlu

Selam arkadaşlar, uzun zamandır sizlerin fikirlerini alarak kurduğum akvaryumu bu gidişle sanırım bozmak mecburiyetinde kalacağım:( Şuan oturduğumuz apartmanın yıkılıp tekrar yapılması gündemde ve ne yapacağımı şaşırdım açıkçası. Kiraya çıkacağımız evde 1 2 sene kalacağız sonra geri aynı yere gel taşımak kolay olur mu olmaz mı onları düşünüyorum. Hayırlısı olsun şimdilik durum bundan ibaret, gelişme olursa paylaşacağım saygılar...

Sayfayı Paylaş