1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeniden Yeni Bir Tank-Görüş ve Önerileriniz

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde kombassan tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. kombassan

kombassan

İsim:
    kursat koyuncuoglu
    Arkadaslar merhaba,uzun bir süredir ayrı kaldıgım hobime yeni bir tankla tekrar baslamıs bulunmaktayım.
    80x40x50 cama cam olarak aldığım akvaryum için bir kapak ve çerçeve tasarlayarak 8mm suntalamdan yaptım. Kapak içi aydınlatmada beyaz modül led kullandım.
    Elimde mevcut olan lifetech 838 dıs filtremi,100watt çelik ısıtıcım ve çift çıkışlı hava motorunu da tekrar kurdum. Makarna kaya diye bilinen kayalardan da yine vardı elimde ve onları kullandım,beyaz silis kum ekledim 10 kg. Her ne kadar canlı bitki istesem de cesaret edemedim açıkcası,modül ledler bne kadar yeterli olacaktır bilemediğim için hiç girişmedim o işe ve ne kadar tasvip etmesem de plastik bitki koydum akvaryumuma ilk defa.

24 Yunus,12 Saulosi,4 Beyaz Prenses,8 Demasoni yavru olarak koydum tankıma 2-3cm lik yavruları hobici arkadaslardan almıstım.

Siz değerli forumdaslarımdan isteğim akvaryumda görmüs oldguğunuz eksikleri,gözünüze batan herhangi bir yanlıs noktayı bana söylemeniz. image3.JPG image1.JPG image2.JPG

müslim, MESUT_KERİM ve Alparslan bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Cok şık ;) insan suya bulasinca ayrilaniyor

kombassan bunu beğendi.
  3. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Dekor olarak güzel fakat balık sayısı biraz fazla. Sanırım şu an ufak boydalar ama büyüdükçe sıkıntı olabilir.

4. kombassan

kombassan

İsim:
    kursat koyuncuoglu
    Evet sayı fazla şimdilik bir sıkıntı olmuyor cinsiyet ayrımlarını yaptığım zaman yunus kolonimin sayısını 9-10,saulosileri 5-6,demasonileri de 5-6 olarak tutmayı düşünüyorum.Toplamda 20yi geçmeyecek şekilde 3 koloni istiyorum,4-5 ay daha bu hacimde rahat yaşarlar sanırım.

Diğer taraftan sizlere sormak istediğim tatlı su midyesi ile ilgili görüşleriniz? Su berraklığı konusunda simdilik bir sıkıntım yok ona rağmen tavsiye eder misiniz baska herhangi bir faydası olur mu su dengesine.

5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Dizayn çok hoş duruyor elinize sağlık.
    Madem doğal bitkiden yanasınız, amazon, anubias, saz türlerine yönelebilirsiniz. Özellikle anubias ışık ihtiyacı neredeyse sıfır olan bir bitki.
    Yalnız, yunuslar neredeyse tamamen etçil, demasoniler de neredeyse tamamen otçul beslenen canlılar. Uzun vadede beslenme programınıza göre sıkıntı olacaktır.

kombassan bunu beğendi.
  6. kombassan

kombassan

İsim:
    kursat koyuncuoglu
    Yunuslarım sera florayı iştahla yiyorlar,diğer yandan saulosi erkekleri de demasoniye benzediğinden ilerde demasonileri çıkarabilirim. Beslenme diyeti için daha iyi olacaktır sanırım.

7. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Balık iştahla yer o ayrı. Demasonilerde alıştırırsanız tetra discusu-kan kurdunu iştahla yer. Balığa yarar-zarar olarak bakmak lazım. Demasonileri çıkartmak güzel bir tercih olur. Ama tankınızın boyu ufak, yunusları çıkartırsanız daha mutlu olursunuz.Yunuslar 20-25cm i rahat gören canlılar, yeterli hacim verildiği zaman. Ufak akvaryuma her ne kadar sağlıklı gözükseler, yavru verseler de bence hayvanlara yazık.

Sayfayı Paylaş