1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeniyim de bu baliklara bakamiyorum takas edebilcek birisi varsa edelim

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde collastik tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. collastik

  collastik

  Mesajlar:
  11
  İsim:
  Samet Celikbilek
  Merhaba arkadaşlar hobiye yeni başladım ama elimde yeterli tesisat olmadığı için bakamıyorum bende 3 tane sarı prenses 1 mavi prenses ve 1 çift iceman var. Balıkların bakımı zor ve ilgilenemiyorum lepistes bakan arkadaşlar varsa takas etmeyi düşünüyorum. İstanbul içi, şimdiden sağolun. 1409690288619.jpg 1409690495546.jpg
   
 2. ahmetb

  ahmetb

  Mesajlar:
  12
  İsim:
  Ahmet KIRSEVEN
  Merhaba kardeşim bu balıklara alışsan lepusteslerden çok daha fazla zevk alırsın bence . Sen yanlış bir koloni kurmuşsun tek türden 1e 3 yada4 d yapsan alacağın yavrunun tadacağın zevkin haddi hesabı olmaz :) bana sorarsan sarı prenseslerle devam et . Görüceksin eğlenceli olucak :)
   
 3. veysel

  veysel

  Mesajlar:
  15.680
  Yer:
  ankara (aydın)
  Öncelikle hoş geldin, kurulum yaparken balıkların doğal ortamını taklit ederiz, göz zevkimizi ikinci planda tutarız. Dekorda kullandığın plastik bitkiler ve renkli kumları doğada göremezsin, bunların akvaryumuna salınım yapma yüzdesi çok fazla. Öncelikle mercan kırığı incesinden olacak veya silis kum almanı öneririm, plastik bitkilerin yerine anubias gibi ciklet balıklarının yiyemiyeceği kolay kayaya bağlayan bir bitki kullanabilirsin.
  Sonrasında akvaryumda ciklet balıklarının beslenmesi zor diyorsan canlı doğuran beslemek daha zordu bunu unutma.
   
 4. collastik

  collastik

  Mesajlar:
  11
  İsim:
  Samet Celikbilek
  ilk önce sağ olun sarı prensesler 1 e 2 dişi ama erkek de çiftleşmek gibi bir istek yok icemanları da aldım erkek titriyor ama kız bakmıyor ve oldukça moralimi bozdu mp de kumu öyle bir kazdı ki alt camda kumdan eser yok yani kısaca moralim bozuldu eğer başka bir yöntem varsa söyler misiniz ?
   

Sayfayı Paylaş