1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yerli Nano Reef Düşüncesi

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde avcitrex tarafından 1 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. avcitrex

avcitrex

İsim:
    Ferdi ÇINAR
    Cevap: Yerli nano deniz akvaryumu kurulumu

Fotolar kalitesiz biraz ama dekor olarak fikir verebilir sanırım, Eskisen bildiğiniz üzere taşlar ortaya topluydu sonra sol arka kösşeye topladım balığa yer açmak için ama buda hoşuma gitmedi ne yapmalıyım? Buarada Temel abi ps kapa demişsin ama ps kullanmadım ben hiç. Halil hocam boya konusunda benimde bir bilgim yok, Siyah fonum var ama dediğim gibi su araya giriyor illa.

2. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Akvaryum arka camını daha önce boyamış biri olarak. Rulo ile çok az tinerli yağlı boya yapmanizi tavsiye ederim istendiği zaman jiletle çok rahat çıkarılabiliyo. Birde bazı spreyboyalar cam üzerine uygulandiktan bir süre sonra pul pul dökülüyor.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İlk hali de güzeldi bu da güzel bence. Senin gözün alışıyor sıkılıyorsun. Dışardan görenlere çok güzel gelen sana gelmiyor. Bu hepimizde var. Ön tarafa birkaç parça mercan veya kaya koyulabilir dekorun devamı gibi ama tabana küçük parçalar şeklinde.

4. avcitrex

avcitrex

İsim:
    Ferdi ÇINAR

Özdemir bey dediğiniz çok daha mantıklı sprey boya kirletebilir hem, Temel abi dediğin gibi göz alışıyor insan ne yapsam diye düşünüp duruyor, ee hacimde küçük olunca bişide ekleyemiyorsun. Ben en iyisi Özdemir beyin taktiğini uygulayıp tekrar dekor edeyim,Zaten suyun tamamını boşaltmadan altındaki dolapla çekip boyayacam nasipse.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. murat600

murat600

İsim:
    Murat SEFER

Bence akvaryumun çok hoş,çok güzel,,benim olsa dekorla pek oynamam,gayet doğal duruyor,sağlıklı balıklar dilerim
    Değiştireceksen:Taşları ve dekor malzemelerını arka plana koyarsan,akvaryuma daha fazla derinlik verir bence,
    Denedinmi bilmiyorum ama,düz mavi fonda güzel duruyor(Çok açık mavi değil,lacivertte değil).Tabelacıların kullandığı folyolardan kullanıyorum ben üstelik gayet ucuz,m2 si 10 tl civarında ve gerektiğinde rahatça sökebilirsin.Ayrıca boya ve solvent gibi kimyasalları,içinde balıklar varken akvaryuma yaklaştırmak bana riskli geliyor,sprey boya ise pek kalıcı olmuyor,en ufak sürtmede çiziliyor,göze kötü geliyor...Eğer düşünürsen akvaryumun arka camını dıştan ölçüp,bir tabelacıdan alacağın mavi folyoyu bu ölçülerde kesip arka dıştan yapıştırabilirsin.Yapıştırma işini daha önce yapmadıysan tabelacıya rica edip ona yaptırabilirsen çok iyi olur.İmkanın yoksa nasıl yapıştıracağını tabelacıya rica edersen anlatacaktır.Umarım gönlünce olur...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. avcitrex

avcitrex

İsim:
    Ferdi ÇINAR

Akvaryumumdaki gelişmeler büyük ölçüde olumlu yönde en azından bana öyle geliyor,teyit için bir video paylaşıcam yorumlarınızı bekliyorum. Kum üzerinde kahverengi bişiler oluşmaya başladı bunlar nedir akvaryuma zararı varmıdır? Ayrıca eskiden canlı yemden başka yem yemeyen balığım şimdi neredeyse javs gibi elimi bile yiyecek :D
    [video=youtube_share;LnV9aSeed14]http://youtu.be/LnV9aSeed14[/video]

7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Vallahi maşallah.....:nazar:Emeğinize sağlık....

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine saglik masallah. Yerli kurulumlara cok guzel bir ornek akvaryum olmus.

Masallah.

Sent Tapatalk

9. Emre_E

Emre_E

Yer:
    Manisa

Maşallah çok güzel bir akvaryum sağlıklı bir şekilde devam etmesi dileğiyle.:nazar:

10. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Maşallah maşallah. Süper.

11. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Harika görüntüler.Balık muhteşem.Boru süngerleriniz öldü galiba? Eğer öyle ise nedeni ne olabilir? Yavaş yavaş küçülüp yokmu oldular, yoksa aniden ölüp atmak mı zorunda kaldınız?

Tahmin yürütmek gerekirse; Süngerler ideal su koşullarını severler, suyunuzun tamamen oturması ve biyolojik döngünün mükemmel olması gerekir.Siz tamamen deniz suyu kullanmanıza rağmen, su değişim zamanına kadar geçen süreçteki dengesizlik onları etkilemiş olabilir.

12. avcitrex

avcitrex

İsim:
    Ferdi ÇINAR

Gökhan bey aslında ölmediler ama ölme ihtimalleri vardı, üzerinde beyaz bişiler oluşmaya başladı bende çıkarttım. Dediğiniz gibi su değişimini aşırı aksattım 1 ayı geckin su değişimi yapmadığım zaman oldu. Zamanım olsa buna izin vermezdim ama sadece onlarda sorun çıkması beni birazda olsa mutlu etti, çünkü diğer canlıların hiçbirinde problem yaşamadım. Biliyorsunuzki ben ps de kullanmıyorum.

13. ercolog

ercolog Firma Yetkilisi

İsim:
    ERCAN EROĞLU

Tebrik ederim, gerçekten etkileyici.

Sayfayı Paylaş