1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeter Arttık Bitsin Bu Hayvanların Çilesi

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde Beyaz Moli tarafından 5 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Beyaz Moli

Beyaz Moli

İsim:
    Metehan Coşkun
    Yeter artık bu insanlar neden hayvanlara bu kadar acımasızca davranıyor neden ?

Bir Kürkün 10 hayvandan yapıldığını biliyor muydunuz ?
    Maalesef ki 10 hayvandan yapılıyor ancak 1 hayvan giyiyor.Peki neden yasaklanmıyor bunların yapılması ? Cinde yapılan anahtarlıklara ne denmeli.
    [​IMG] [​IMG]
    1 Balığı , Kertenkeleyi , Kaplumbağayı vb neden 100 metre kare evlerinize sığmazken küçücük bir poşete koyuyorsunuz ve yaşamını sadece 2 ay ile kısıtlıyorsunuz ? buna ne demeli hiç mi vicdanınız yok . Peki boyanan balıklara , civcivlere, ne denmeli ...

[​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Bunları ALLAH siz boyayın şeklini değiştirin diye mi yarattı ?
    bu hayvanların kendi şekilleriyle yaşama hakkı yok mu ?

Yazık çok yazık birde bunlar var tabi
    diyecek söz bulamıyorum neden yüksek cezaları yok bu tip şeylerin , yapımı neden yasaklanmıyor o hayvanların yaşamaya hakkı yok mu ? diğer bu tip şeyleri yapan hayvanların yaşamaya hakkı varken bu çok büyük haksızlık .
    Lütfen Duyarlı Olalım bu Tip Şeyleri Alıp Da Onlara Para Kazandırmayalım...

Twostart, ceyhantunçel, -doctore- ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Güzel messajlar vermişsin, leopar görsek ayağına sıkıyoruz. Nesli tükenmekte olan bir canlının inine kadar girip, kendini savunmaya geçen hayvanı, "bana saldırdı" diye vuruyoruz. Yazık...

Beyaz Moli bunu beğendi.
  3. Beyaz Moli

Beyaz Moli

İsim:
    Metehan Coşkun
    Aynen öyle sen çobansın her hayvanı vurup öldüremezsin ki. Neden uyuşturucu iğne kullanmıyorsunuz av tüfeği yerine :(...

4. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Metehan seni alnından öpüyorum. Seni yetiştiren aileni de canı gönülden kutluyorum.

Beyaz Moli bunu beğendi.
  5. Beyaz Moli

Beyaz Moli

İsim:
    Metehan Coşkun
    İltifatlarınız için çok teşekkür ederim ...

6. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Malesef bunlara prim veren yine bizleriz. Tüketici için yapılan, arz - talep dengesinin bir ürünü bunlar. Etrafta renkli civcivleri görüp çocuklarına alan o kadar çok anne- baba var ki. Şahsen mümkün olduğunca doğada olmayan canlı türlerini akvaryuma sokmam. (Balon ve tül kuyruk balık versiyonları...vb.)

H.Kaya.Gemlik. ve Beyaz Moli bunu beğendi.
  7. Beyaz Moli

Beyaz Moli

İsim:
    Metehan Coşkun
    İnsanların gözleri ni o kadar çok boyamış ki bu renkli hayvanlar gördüler mi hele ki çocuklar al al al al diye sanki onları çekiyor ...

8. Twostart

Twostart

Yer:
    Istanbul
    Yaşam Hakkına Saygı.

sinsitilki, Alparslan ve TencoMelih bunu beğendi.
  9. Sezer han

Sezer han

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sezerhan Akkuş
    Önümüz de kurban bayramı haydi hayırlısı :D

Sayfayı Paylaş