1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

YIKIKTEMO-Yıkıldı

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 16 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akşam eve geldim bir tas çorba içelim ve çayımızı demleyelim diye. Salona girince yıkıldım çünkü evdekiler beni hiç özlemediklerini söyledi. Bunun kanıtı olarak da bana aşağıdaki görüntüyü gösterdiler.

Karizma çizildi arkadaşlar. :cekingen:

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bence özlediklerinden yapmislar :D
    Çok alemsin, yıkıldın demek, ben de tank falan patladı sandım :eek:

Tapatalk

Homeros bunu beğendi.
  3. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Cevap: YIKIKTEMO-Yıkıldı

:F:F:F:F:F:F:F:F:F:F:F Müthiş miş espiri kaliteli düşünenden Allah razı olsun hiç güleceğim yoktu.:F:F:F:F:F:F

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Biraz sitem var sanirim...:)

5. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Ben şahsen öz eleştiride bulunursam, şahsım adıma.
    Eve gittiğimde ilk önce akvaryuma bakmak, balıkları yemlemek, portalda neler yazmışlar diye bakmakla geçiyor.Epey bir zaman kaybı oluyor. Çok doğru bir davranış olduğunu düşünmüyorum, özelikle yaşları 1 ile 4 olan 2 kız babası olarak. Bu bir hobi bunu unutmamak lazım, önceliğimiz ilk önce çoçuklarımız ve ailemiz olmalı.
    Bu aralar iyicene kafama takıldı, yeni bir ofis tutmayı ve evden akvaryumu çıkarmayı düşünüyorum, en azında ofiste akvaryumla uğraşırım, eve gittiğimde ailem ve çocuklarımla ilgilenirim diye düşünüyorum....

Önceliğimiz herzaman ailemiz olmalı....

Bu arada yeni bir proje de başlayabilir :)

Homeros, ogurcay ve KGEYGS bunu beğendi.
  6. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Vah garibiiim, beti benzi solmuş bembeyaz olmuş. Kardan adama evin içinde elbise giydirilmesi de ayrı bir ironi olmuş :)

İstanbul'da yıkım
    Akşam saatlerinde sebebi bilnmeyen bir nedenle anadolu yakasında bir kullanıcının yıkıldığı haberini alan ekiplerimiz olay yerinde incelemelerde bulundu. Yıkılan şahsın bizzat kendisi olmayıp birebir aynısının yapıldığının anlaşılması üzerine olay yeri inceleme ekipleri olası suç aletlerini araştırdı. DNA testlerinin sonucunda masa üzerinde bulunan koyu demlenmiş çayın kişilerin sinir sistemi üzerindeki etkisini araştıran adli tıp ekibi bilir kişi raporunda bu konuya yer verdi. İşte o rapor:

"Koyu demli çay içen kişinin rengi beyaz olamaz"

Evet bu rapora göre bilirkişinin bi .. bilmediği anlaşılması üzerine olay yerine AHAHA ekibi olarak biz gittik ve bizim için önemli bir kişinin düştüğü durumu gördük. Hakikaten yıkıcı bir durum vardı. Portal kurucusu, akıl hocamızın kartopundan yapılan heykelinin balmumu bulunamaması nedeniyle yapıldığı, önüne koyu bir çay koyulduğunu fark ettik. Biz araştırmacı gazeteci ekip olarak daha önceki bir mesajda Çimlikaya kod adlı kişinin yıkıktemo kod adıyla bilinen şahsa benzer bir şekilde çay ısmarladığını tesbit etmiş bulunuyoruz. İki kişi bir araya gelip çeşitli kimyasal maddeler kullanarak akvaryum adını verdikleri gizli bir deneyde bu kimyasalları bir araya getirip değişik formülleri bazı canlılar üzerinde denediklerini tesbit etmiş bulunuyoruz.

Söz konusu kişilerin canlılar üzerinde izinsiz yaptıkları deneylerin sonuçları ve kimyasal maddeleri ne şekilde temin ettikleri sırrını korumaktadır. Buradan yola çıkarak Çimlikaya kod adlı üyenin daha bu kimyasal bileşikleri hazırlarken suça ortak etmek üzere Yıkıktemo kod adlı üyeye çay ısmarlaması ve tepside iki de tabak bulunması dikkat çekicidir. Bu olayda da masa üzerinde çay olması nedeniyle suçunun Çimlikaya olması su götürmez bir gerçektir.

Bizim araştırmacı gazeteceliğimiz bir kere daha meyvesini verdi ve bilinmeyen bir gerçeği daha günyüzüne çıkardı. Kendimizi kutluyor ve bir sigara yakıyoruz.

bu mesaj çatapatla gönderildi, 3 saniye içinde kendini imha edecektir.

Homeros ve Tokitoksar bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Öz eleştiri olmaz mı içinde zaten amaç o. Etkili yolmuş yalnız. Eskiden kahveye mi gidelim, At yarışımı oynayalım takılıyoruz evde akvaryuma filan diyorduk ama artık kimse yemiyor bunları. Elbette öncelik ailede olacak. Fakat benim bilgisayar salonda, akvaryum salonda. Kısaca ben yanlarındayım zaten ama az da olsa salona doğru daha fazla dönmemi istiyorlar sanırım. Halbu ki sandalyeyi de döner koltuk almıştım ama o da kurtarmadı.:D

Burak yazmışsın romanı yine kutlarım.:)

Homeros bunu beğendi.
  8. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Akvaryum hakikaten çok zaman alıyor. Yani akşamları evde geçirdiğim zaman için gerçekten pek çok şeyden feragat etmem gerekiyor. Televizyon izleyemiyorum, internette takılamıyorum (eskisi gibi) ne bileyim hanımla kavga bile edemiyoruz artık. Hadi çocuk bir şekilde büyüyor ama 4 yaşındaki velet kalktı bana işin gücün akvaryum dedi ya artık tamamdır.. Bir yoluna koymak lazım. Bir şey yapmak lazım.. Çocuk gibi kendimize kurallar koymak lazım...

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gördüğünüz gibi sosyal mesajlarda veriyoruz. Herkes burayı takip etsin, başka işi gücü olmasın demiyor toplumun sağlığını da düşünüyoruz. Stratejik düşünürsen bu konuyu benim açmamam lazım ama sağlıklı toplum olmadan bir halt olmaz, portal hiç olmaz.

10. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Evet, herşeyin belli bir kuralı var. Bazı kuralları kendimiz koyuyor, bazen de kurallarımızı yıkıyoruz. Fakat bu kuralları daha iyi bir hayat için koyuyoruz. uymadığımız takdirde de kendi kendimize eziyet etmiş olup zaten zor olan bazı şeyleri iyice içinden çıkılamaz hale getiriyoruz. Eşlerimizin ve çocuklarımızn da bizim üzerimizde hakkı olduğu gibi, bizim de onlar üzerinde hakkımız var. Balık mercan derken saatlerimizi harcıyoruz, forum başında, akvaryum başında birşeylerle ilgilenirken geçen saatlerin bize geri dönüşü olmuyor.

Bu nedenle bir aile toplantısı yapılmalı ve her akşam bu akvaryum için ayırılacak bir saat araılığı belirlenmeli belki de. ******* durumlar hariç. Örneğin geçen akşam eşimin telefonu akvaryuma düştü. Yani bu kadar kısıtlı zaman içinde bir de telefonla uğraş işin içine girince, beğendiğimiz bir dizi varsa, yemek, namaz, sohbet, bozulan telefon, değişmesi gerken su, yatması ve yemek yemesi gereken çocuk, içilmesi gereken sigara derken saatlerin nasıl geçtiğini bilemiyoruz.

Peki aynı haneyi paylaştığımız hayat arkadaşlarımız yarın öbür gün bu durumdan şikayetçi olamyacak mı? Bir yabancı kamera gibi dışarıdan kendimizi izlemeye kalksak, alacağımız görüntü nasıl bir şey olacaktır?

Belli saatler ayırılması ve mutlaka bir toplantı yapılması taraftarıyım.

11. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Koptum. :D Seni çok özlemişler hocam.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Konunun altında da psikolojik sorununuz varsa bize gelin reklamı çıkıyor iyi mi?:F

13. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Abi yeni gördüm ve öldüm gülmekten :F:F:F:F

Ama bu bir mesaj unutma, Allahtan ben işi yoluna koydum Vardiyalı çalıştığım için hanımda işe başlayınca o işte ben evde olduğum dönemlerde akvaryuma ilgi sonsuz ve problem yok ama iş ikimiz de evde olunca mecburen ilgi hanıma dönüyor e tabi daha çocuk olmayınca rahatız.

Ama tabi ki öncelik her zaman aile.

14. mertyılmaz

mertyılmaz

İsim:
    Mert

Abi alemsin,korkuttun bizi:) Tank'a birşey oldu sandım.

15. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Abi bende başlığı görünce telaş yaptım ne oldu acaba diye. :) Mesajı almışsın tabi, aynı sorun bende de var. Yok ben akşama kadar seni bekliyorumda, sen gelince bilgisayar başından kalkmıyosun da, o balıklarını benden daha çok seviyosun da gibi vs.vs. bir sürü şey. Ama vazgeçemiyosun hiçbirinden :) saygılar:gif

16. aSalet

aSalet

İsim:
    Gözde Koç

Gülmemek Elde Değil :) Ailen Seni Çok Özlemiş

17. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

:F:F:F:F:F:F:F:F Valla konu başlığını okuyunca çok korktum, resmi görünce bastım kahkahayı.:F:F:F

Sonumuz hiç iyi görünmüyor...saat:gif

18. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

:F:F:F:Ftem05.giftem05.giftem05.giftem05.gif Sizin yokluğunuzda kardantemel yapmışlar.:D

19. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Forum yönetiminden yıllık izin talep et abi :D...
    Her çalışılan yıl için 1 hafta :D

20. adasukran

adasukran

İsim:
    aydin dogan akkus
    Aynısı benim hanımda yapıyor.Bilgisayar ile evlenseydin diyor.Bazen sinirlenince zaten senin için akvaryum,bilgiyasar sonra ben diyor.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş