1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yine Çaresizim :(

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde yasemin elif tarafından 4 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Arkadaşlar bettam yine köpüğe başladı bu sefer hızla bitirdi. Yanına sağlıklı bir dişi bulamıyorum+maddi durumum yok. Ne yapıcağım ben :( ...

2. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Cevap: Yine Çaresizim :(

Yasemin hanım,betta'ların her yaptığı köpük üreme isteği anlamına gelmez.Köpükten yuva yaptığından emin misiniz?

3. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif

Evet. Bir köşeye sürekli köpük yapıyor ve 4 kez bu şekilde köpük yuva yaptığı için üreme isteğine eminim. Son zamanlarda daha hareketli ve canlı renklere sahip.

4. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Eğer yuva yaptığından eminseniz,yanına bir dişi eklemekten başka bir çareniz yok maalesef.Birde ekleyeceğiniz dişiyi hemen erkeğin yanın atmamanızı tavsiye ederim,çünkü dişi henüz hazır değilse erkek dişiyi hırpalar ve buda dişi balığın ölümü ile sonuçlanır.Dişi ile erkeği aynı akvaryumda cam veya pleksi gibi bir şeyle ayırıp (fiziksel temas olmayacak şekilde)bir süre dişiye kondisyon kazandırmanız lazım.

5. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif

Teşekkürler...

METİN SUVAR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş