1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yine ben acemi yine acil yardım gerek

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde okuducu tarafından 30 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. okuducu

okuducu

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Cuma okuducu
    Selam arkadaşlar auratus balığımin agzinda sanirim yumurta var...
    Forum dan araştırıp öğrendiğim kadarıyla agizlarinda yumurta olanlar yem yemez mis ve çene altlarında şişkinlik oluyormuş.
    Yem yeme şeklini takip edemedim çünkü yeni fark ettim çene altındaki şişlik i. Bu balık hamile midir...
    Asıl sorun şu...
    Eğer hamile ise.
    Daha önceki bi konuda yardım istemiştim sağolsun temel ve veysel abi yardimci olmuşlardı...
    Balıklarım da su an beyaz benek hastaligi var bunun için mikro fish kullanıyorum.eger bu balık ta yumurta varsa ona bi zararı varmı acil bilgilerinizi paylaşırız sevinirim...
    Ve eğer bu balık ta yumurta varsa bu benim ilk deneyimim olcak arkadaşlar lütfen gerekli tüm bilgilerinizi esirgemeyen :)))
    TEŞEKKÜRLER... 20140530_202355.jpg 20140530_202355.jpg 20140530_202353.jpg

2. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Şu anda kullanmayınız yakında yavrular çıkınca biraz büyüdüklerinde kullanmaya devam edersiniz ayrıca çok rahatsız etmeyin şu dönemde balıkları

3. okuducu

okuducu

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Cuma okuducu
    Yapma abiiiiii.
    Bu balık ta yavru varmı peki...
    Kesinlikle kullanmamam mi gerek...
    Eğer kullanmazsam diğer balıklar ölecek :((
    Sevinsemmi üzülsemmi bilemedim....

4. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Bu balıkta yavru var panik yapma diğer balıkları istersen karantinaya ayır ilaçlamaya orada devam edersin istersen bi resim koy diğer balıkların bakalım bi duruma

Alparslan bunu beğendi.
  5. okuducu

okuducu

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Cuma okuducu
    Ya usta gerçekten çok şaşkınîm suan ya.
    Napcami şaşırdım.
    Başka bir akvaryumum yokki karantina için abi çıkamıyorum..ve ayrıca bu balık yeni yumurta yapmış sanırım dün yoktu şişkinlik bu gün oluşmuş...
    Abi 23 tane balık var hangi birinin resmini çekip koyyum...
    Ama istersen çeşitleri soyleyim

6. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Çeşitleri önemli değil zaten hastalık varsa hepsine bulaşmıştır yavru alabilmen için sağlıklı olarak başka iyi sterile edilmiş bir akvaryuma daha ihtiyacın var diye düşünüyorum

7. okuducu

okuducu

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Cuma okuducu
    Işte bu kötü oldu ya...
    Diğer balıklar da da var hastalık sanırım...
    Yunus var 5 adet onlarda gözle görünür şekilde idi ama beyaz ve portakal prendes lerde görünmüyor du.suan balıkların üzerinde yok ama akvaryumcunun söylediğine göre dip te varmış.
    4 gün metilen mavisi (telaffuz umda yanlış olabilirim) kullandım balıklar dan düşsün diye.düştülerde bu günde bu ilaca başladım ama durum bu

8. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Kullandığınız ilacı biraz daha dezanfektan yönelikli yapın mesela mirobe lift ın Ich-Out die bir ilacı var metilen içerir onu yarım dozaj kullanabilirsiniz balıkların yumurtalarının bulunduğu yere de kullanılır sebebi ise sudaki mantar sporlarını filan temizler yine karar sizin yada tuz ile sık su değişimi yapabilirsiniz ısıtıcıyı yukarı çekin ısı yükselsin fazladan kimyasala gerek yok .

9. okuducu

okuducu

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Cuma okuducu
    Kadir bey cevabınız için teşekkür ederim...
    Şuan Mykro fish diye bir ilaç kullanıyorum bugün 3 gün.
    Isı sabit 30 da.ve günlük % 40 civarında şu değişimi yapıyorum. Tuz kullananıyorum çünkü vatoz var.
    Şükür bi sıkıntı yok ve gozlemledigim kadariyla ufak ufak iyileşiyor balıklar.

Sayfayı Paylaş