1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yine benim firarilerim kasakalawe( bundan iyisi olana kadar en iyisi bu)

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde cirol tarafından 24 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Şimdi başlığa göre görmemiş diye fısıltılar duyar gibiyim:Fşaka şaka ağzı dolu iki dişimden bir tanesi iki gün önce bir tane ve bugün'de bir tane yavruyu ağzından bıraktı.Yakalamak biraz uğraştırdı ama sonuç sevindirici.Neden'mi doğal yolla sağlıklı iki yavrum daha oldu tabi devamı gelecek.İnşallah yeni makina alınca daha iyi görüntüler yayınlayacağım,şimdilik resimler net değil.

yasemin elif, Lake Tanganyika, murer ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Hey maşallah seri üretime geçti senin yaramazlar İsmail abi. :nazar: Seni taktir etmemek elde değil İsmail abi doğal yollarla yavruyu bırakana kadar bekliyorsun sabırla bu yüzden seni çok taktir ediyorum İsmail abi.

cirol bunu beğendi.
  3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Abi hayırlıs olsun yeni yavrular. :nazar:

cirol bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İsmail bu konuda tebrik ve maşallahtan yorulmaya başladık ama güzel oluyor. Daha evvelde yazdım senin bu yavruları tombiş tombiş gördükçe Tropheus akvaryumu kurasım geliyor. Eskiden uğraşmış, didinmiş yavru alamamıştım. Gerçi o zamanlar bu türler yoktu belli başlı 3 türü vardı ve koloni kurmak inanılmaz zordu.

Şimdi bu bolca yavruyu sizlerin elinde görünce imreniyorum.

Maşallah.:nazar:

cirol bunu beğendi.
  5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Teşekkürler özgür kardeşim saolsun benim koloni sürekli sevindiriyorlar beni.Bildiğin gibi kusturmaya sıcak bakmıyorum doğal yolla sağlıklı olsun sayı az olsun önemli değil.Tabi bu aralar özellikle tropheus'larda iş ticarete döküldü dişi'ler çoğu kişiler tarafından 1 haftayı doldurunca sayı azalmasın ve çok para kazanma mantığı ile kusturuluyor.Ama dişi'nin hırpalanması hesaba katılmıyor.

Teşekkürler erman kardeşim.

Temel abi teşekkür ederim,valla ben hazırım sen tankı kuruyorumde balıklar emrine hazır.Unutmadan şimdi bir tane daha yakaladım sayı 3 oldu.:heyo:

ozgr ve Erman Pehlivan bunu beğendi.
  6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Abi iyi bunlar doğduklarında büyük oluyorlar da sen ayırmak zorunda kalmıyorsun dişiyi. Ben ayırmayayım bi kaçırayım gününü, salıveriyo tanka annesi yavruları, sora 14 - 15 yavrudan aynı gün içinde en az 10 u gidiyo :( Mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum ama hafta sonları nişanlıma gidince evde olamıyorum Cuma akşamından pazar akşamına kadar, dolayısı ile o günler içinde yumurta aldı mı anne ağzına, (ki aksilik hep hafta sonuna denk getiriyorlar :D ) bende mecburen ya 3-4 gün erken almak zorunda kalıyorum anneyi küçük tanka yada kaçırmış oluyorum günü salmış oluyor yavruları.

Ayar tutturdum gerçi şimdi. Hani şunu diyeceğim, yavrular maşallah tombiş tombiş, büyük balığın yavrusu da büyük oluyor tabi. Benimkiler duman olurlar bıraksam.

7. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Valla Maşallah diyorum İsmail hocam. :nazar:
    Tombiş tombişler ne güzel.
    Bize de nasip olur artık inşallah bekliyorum.
    Saygılar.

8. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL
    Hayırlı uğurlu olsunlar analı babalı büyüsünler Mahşallah.:nazar: Ben 15 ocak günü yaklaşık 25 gündür ağzında yavrularını taşıyan dişiyi dayanamayıp doğum günü hediyem olsun diyerek kusturdum ve sonunda 3 tane tombiş duboisi yavrum oldu damızlıkların olduğu tankın sağ köşesine pleksi yavruluğa saldım yavruları ve gece nöbetinden çıktığım için eve gittim akşam kontrol etmek için geldiğimde yavruluk içinde bir erkek vardı 3 duboisi yavrusu haricinde yavruluk içindeki 15 demosoni yavrusundan sadece 3 tane kalmıştı :( :( :( Yapacak bişey yok şimdi yani yavrular alsınlar diye gözlerinin içine bakıyorum bu sefer 7. gün direk kuluçka tüpüne alacam

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Zafer kardeşim iyi dileklerin için teşekkürler.Valal ben bunları 2,5 cm iken almıştım.Bu boya gelmelerini bekledim biraz yordu ama şimdi tadını çıkarıyorum.İnşAllah senin balıklarında kısa zamanda sevindirir seni.

İyi dileklerin için teşekkürler hocam.Ümit hocam kafam karıştı damızlık balıklar'mı yemiş yavrularını.

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Sayı dört oldu ama ağzı hala dolu düşüncem en fazla iki yavru daha vardır.

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    İsmail maaşallah seninkiler gene coşmuş.:nazar:

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Teşekkürler olcay hocam ,şuan yavru sayısı 6 oldu.Bu dişim toplam 6 tane yavru verdi .Diğer dişim hala yavruları tutmaya devam ediyor.

13. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Dün akşam diğer dişim'de ağzından bir yavru kaçırmış küçük firariyi yavruluğun altında takılırken yakaladım.Bakalım bu dişim kaç tane yavru verecek.

14. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Yine benim firarilerim kasakalawe( bundan iyisi olana kadar en iyisi bu)

Ağzı dolu olan son dişim'de yavruları tek tek salmaya başladı.Ama ağzı dolu hala 2 yada 3 yavru daha var diye düşünüyorum.Şuan yavrulukta 10 adet yavrum oldu bu akşam yakaladığım ile.

15. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk

İsmail abi maşallah yavrular çok güzel gözüküyorlar.Sağlıklı bir şekilde büyürler inşallah.:nazar:

cirol bunu beğendi.
  16. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

maşallahhh...

cirol bunu beğendi.
  17. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Teşekkürler aytekin kardeşim.Sağlıkları yerinde ne verirsen deli gibi saldırıyorlar.Valla kaçıncı batım olduklarınıda unuttum artık.Düzen oturdu ve düzenli şekilde yavru almaya devam.

18. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Dün akşam 1 yavru balığı ölmüş olarak buldum.Galiba dişi balığı saldığında anaçlar yem diyerek ağzına alıp atmış biraz hırpalanmıştı.Sağlık olsun diyelim doğayı taklit etmeye çalışıyorsam bu tür üzücü durumlara alışacağım.:(

19. suskunkral_21

suskunkral_21

İsim:
    Dijvar ışık

İsmail abi tebrik ederim herşey doğallığıyla güzeldir. hiç bir zaman kusturma taraftarı olmamışımdır :uyari:

cirol bunu beğendi.
  20. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk

Abi sağlık olsun arada illaki ölen olucak tabi önemli olan sayısı değil sonuçta sağlıklı olsunlarda 3yada 5 farketmez bana göre.İnşallah büyüdüklerinide görürüz.

cirol bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş