1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yorumsuz

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde emmi_06 tarafından 20 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. emmi_06

  emmi_06

  Mesajlar:
  1.090
  İsim:
  Özgür ABAY
  Arkadaşlar,
  Pazar günü 14_16 günlük dişi snow prenses ve 7 günlük sarı prensesleri kusturdum.
  14 ve 16 günlük snow yavruları tam gelişimlerini tamamlamışlar.7 günlük sarı prenses yavrularıda tam oluşmamış yumurta halindeler ve şuan kuluçka makinasındalar.

  Az önce akvaryuma bakarken snow prensesin yuvasının içinde bir adet sarı prenses yavrusu gördüm.Büyük ihtimalle sarı prenses yavrusu.Tamda anlaşılmıyor ama,gözleri siyah.

  Hayretime giden bu yavru 6 gündür nasıl oluyorsa sağ.Hırçın snow prenses yuvanın ağzından ayrılmıyor ve yavruyu görüyor.Yuvayımı koruyor yoksa yavruyumu koruyor anlayamadım.2 adet tüpçük çıkarmış snow dişiis var umrunda değil.Akvaryumum allaha emanet.Yunus,sp,snow,makrakanta,labio,frontosa ve 25 cm'lik vatoz var.Sp yavrularım tam oluşmadıydı,yani yumurta halinde idi.Video çekmeye çalıştım ama yavru çok küçük ve yuvada olduğu için anlaşılmıyor.

  İlk kusturduğumda videolar mevcut.Yavrunun videosunu çekmeye çalışıyım.
   
 2. mavihuzur

  mavihuzur

  Mesajlar:
  90
  Özgür hocam büyük ihtimal koruyor.Kendi yavrusu mu sandı ne :hepiniziseviyorum: Umarım bir an önce gelişimi hızlanır ufaklığın.
   
 3. turqer

  turqer

  Mesajlar:
  1.083
  İsim:
  Türker Sezgin
  Bazen ufacık bir yavru pek ilgilerini çekmiyor bence Özgür Hocam. Yavru, yuvanın içinde bir yerlerde küçük bir delik bulmuştur kendine. Muhtemel tehlikede çok kısa sürede oraya kaçıyordur zaten. Benzer bir duruma tanık olmuştum. Akvaryumda kalan bir sarı prenses yavrusu trafiğin en yoğun olduğu yerde, kum ile kaya arasında küçük bir boşluğu keşfetmiş, oradan fazla uzaklaşmıyordu ancak istediği gibi takılıyordu etrafta :) Herhangi bir hareketlilikte çok süratli kaçıyordu. Zaten kimseninde umrunda değildi. Aynı durum olabilir belkide..

  Saygılar.
   

Sayfayı Paylaş