1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yosun

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde methapor tarafından 5 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Arkadaşlar,

Taşlara yosun tutturmak için neler yapabiliriz en hızlı yöntemi nedir? Bir de yosun yiyenlerin arasına koyucam ama sarı prenseslerde de olur mu?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Yosun

Bir bidon içine taşlarınızı koyarak balkona bol güneş alan bir yere koyduğunuzda belirli bir zaman sonra yosun tutuyor.

3. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Bazıları az yemde at dediler işe yarar mı?

4. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Bidonun içine taşları koy ve su ekle bence suyu fazla koyma,direk güneş alan bir yere koy yakında yosunlanır.Yem atma derim ben.

zgrkaralar bunu beğendi.
  5. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Ben bir ara vatozum için yosun üretiyordum.2,5 litrelik kola şişesinin ağız kısmını kesip içerisine çok az yem attım ve bir iki adet de taş koymuştum.1hafta sonra yosunlaşma gözle görüler bir hal almıştı.Siz şöyle yapın:

Dip çekim suyunu bir kaba koyun.(Nitrat ve nitritçe zengin olsun su)İçine taşları yerleştirin ama taşlar birbirine temas etmesin ki her tarafı yosunlaşsın.Çok az da yem atın bol güneş alan bir yere koyun yosunlaşma oluşur.Buna ışık da eklerseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş