1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yosundan yem yapımı

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde BassKiller tarafından 23 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Yaklaşık 1 aydır pet şişede yosun üretip bu yosunlarla yem yapma çabası içindeyim..Günün belli saatlerinde güneş alan bir yerde öylece bekliyor bayaada yosun tuttu. Acaba topladığım yosunları kurutupta normal yem gibi versem tazesi gibi olmasada besleyici olurmu ?

2. fisherman06

fisherman06

İsim:
    Halil Sadi
    Cevap: Yosundan yem yapımı

Tazesi gibi hiç bi zaman olmaz ama otçul yavrular için kurutmadan tankın içine atıp deneyebilirsin su piresi içinde mükemmel bi yem olur. Gelişmelerinde çok faydalı

3. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Bugün pet şişedeki yosunları toplamaya çalıştımda pek fazla çıkmadı aynı suğu tekrar geri koydum birazda bendeki yemlerden koydum tekrar bekliycem..

4. fisherman06

fisherman06

İsim:
    Halil Sadi

Suyu akvaryum suyundan koyarsan bakteriler yosun oluşumunu hızlandırabilir. İmkanın varsa filtredeki süngerin suyunu sık orda bakteri maksimum düzeyde

5. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Halile katılıyorum.

6. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Su değişiminde aldığım suyu koymuştum,filtreyi temizlerken denerim artık..

7. fisherman06

fisherman06

İsim:
    Halil Sadi

Su pireleri yosunu çok severler ürettiğin yosunu su pirelerine yedirip pireleride balılarına verirsen çok daha yararlı olur bi abim den duymuştum. Pirelerin balıkların renginede büyük oranda katkıları oluyomuş. Gelişimlerinede zaten çok faydalı

8. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Evet Halil ben bunu kendim bizzat denedim sarı prenseslerime yedirdim renkleri canlandı keretaların.:)

Sayfayı Paylaş