1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yosunumsu Oluşum

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde ycavusoglu tarafından 19 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. ycavusoglu

ycavusoglu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Yalçın Çavuşoğlu
    Merhaba,

Öncelikle buradan edindiğim bilgiler eşliğinde Nano Deniz akvaryumu kurulumuma başladım, bundan dolayı tüm bilgi paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

Kısa Bilgiler:

Resun DMS 500
    94 lt Nano Tank
    25 C
    1024 Tuzluluk
    13 Kg Canlı Kaya
    500 h/l Kafa Motoru
    ilave Resun Dalga Motoru

tank 1 haftalık henüz herhangi bir ölçüm yapmadın tuzluluğu ayrlayıp beklemeye geçtim, günde 8 saat kadar 36Wx1 adet beyaz lamba çalıştırdım, bir iki gündür fotağrafını yüklediğim koyu kırmızı hatta turuncu oluşumlar gözlemlemeye başladım, bu bir sorun mudur, yoksa kayaların canlanmasının bir parçası mıdır (kayalarımı canlı diye aldım fakat üzerlerinde herhangi bir yaşam belirtisi gözlemleyememiştim), bu hafta içinde 1 kere olmak üzere bakteri feeder denilen birşey verdim. Tavsiye edilen ölçüde.
    P2191605.jpg

TencoMelih ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öncelikle Portala hoş geldiniz kurulumunuz hayırlı olsun, o yosunlar diatom oluşumunun başlangıcı daha da artacak ama ışıklandırma tahminimce t8 ve o yosunlar cyno ya dönüşebilir, su ve tuz olarak ne kullandınız...

TencoMelih bunu beğendi.
  3. ycavusoglu

ycavusoglu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Yalçın Çavuşoğlu
    İlginiz için teşekkür ederim, ışık ile ilgili ürünün bilgilerinde t5 diyor itimat etmenin dışında yapılacak birşey olmuyor :) , su olarak Nestle damacana su kullandım, tuz olarak Red Sea Coral Pro.

TencoMelih bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Işıklandırmayı 36 watt yazmışsın abi o yüzden T8 mi dedim, genelde T5 39 watt oluyor. Kullanılan malzemeler iyi sabırla beklemek gerek yanlış giden bir şey varsa akvaryum zaten söyler, bir video olsa durumu daha net anlarız...:)

TencoMelih bunu beğendi.
  5. ycavusoglu

ycavusoglu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Yalçın Çavuşoğlu
    Yok doğru yine üstad, kitapçığında yazan değer 36 watt ve ifade t5 ama dediğim gibi elin çin lisi bir şey yazıyor bize de inanmak kalıyor, eyvallah en kısa sürede hazırlayıp yüklerim, aşamaları da sizinle paylaşıp değerli yorumlarınız almak isterim, bilgi için teşekkür ederim.

TencoMelih, Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun kurulum bende de önceden ithal bir akvaryum vardı, aydınlatmayı da kendileri ürettikleri için bazen standart dışı olabiliyor t5 lerin wattları. Sadece bozulduğu zaman bulamazsınız tahminim.

TencoMelih bunu beğendi.
  7. ycavusoglu

ycavusoglu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Yalçın Çavuşoğlu
    Şimdiden araştırmaya başlasam iyi olacak galiba, ortalam 1 yıl sonra değişimden bahsediyor forumda ki üstadlar eğer yanlış anlamadıysam.

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Doğrudur genelde o şekil kullanıyoruz, azalma olabiliyor ileri ki zamanlarda.

Sayfayı Paylaş