1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yumurta alan balıkları ayırmak

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde kingsnake tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    2 Adet Sarı Prenses ve 1 adet türünü belirliyemediğimiz balıklarım yavru aldı aralarında 1-2 gün var 3 balığıda yavruluğa ayırdım hem yakalama sıkıntısı hemde kendisi yavruları bırakırsa diğerlerine yem olmasın diye.
    Acaba balıklarım sterse girermi yada başka bir sakıncası varmı bu durumun ustalardan cvp bekliyorum şimdiden teşekkürler

2. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: Yumurta alan balıkları ayırmak

Mesajından tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Biraz daha açıklayıcı yazabilirmisin. Bir de resim yada video iyi olurdu.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Özgün gibi ben de tam anlayamadım. 3 adet ağzı dolu dişi balık mı aynı yavrulukta veya yavru akvaryumunda ?

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Eğer üçü bir aradaysa birbirlerini tartaklayacaklardır.

5. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Yavruluk küçükse zaten rahat duramıyacaklardır... Ve Olcay hocamın söylediği gibi birbirlerini rahatsız edeceklerdir...

6. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Evet 3 balık aynı yavrulukta olmazlar.Ben balığım hamile kaldığında erkekler tarafından rahatsız ediliyorsa 10lt lik akvaryuma ayırıyorum.Orada bekletiyorum.Bence küçük akvaryumlardan alın 10-20lt yada bir yerde şöyle bir şey görmüştüm;Adam balığı hamile kaldığında balığını geniş bir şeffaf leğene koyuyormuş.Leğen adamın söylediğine göre zararsızmış 20-30 hatta belki 40 lt bile alabilir.Balığın ayrılması için çok iyi bir yöntem aslında deneyebilirsiniz.Tabii bu sizin kararınız ben daha hiç denemedim.

Sayfayı Paylaş