1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yumurta Almamış Tropheus'larda Anüs Vent Ayrımı Yapılabilir mi?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde umitdulger tarafından 24 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Başlıktan da anlaşılacağı gibi henüz yumurta almamış olan 6,5 aylık Kriza'larımda gelişmiş bir büyüteç ya da "Lup" yardımıyla anüs vent kontrolü yapabilir miyim_?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Yumurta Almamış Tropheus'larda Anüs Vent Ayrımı Yapılabilir mi?

Bence anüs vent kontrolü için uygun yaşa gelmişler cinsiyet anlaşılabilir. Davranışlar nasıl koloni içinde? Ağız ağıza kavgaları olduğunda o ikisinin erkek olma ihtimali yüksektir. Baskın olanlar bölgesine girmesine bazılarına izin veriyor mu onu da kolla. İzin verilenleri dişi anlamında takip edebilirsin.

3. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Ağız ağıza kavga eden erkekler var hocam. Ama yine de ayırmadan önce emin olmak istiyorum cinsiyetlerden. Benim şansıma o anda iki dişi de ağız ağıza kavgaya girebilir :)

4. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Benimkiler 8 aylık erkek dediğim balıklar dişi çıktı.Yüzde yüz olmasada büyük ihtimalle ayırılabilir belki kaza ile bir kaç dişi kaçabilir bilgi...;)

5. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya

anüs vent konturolü üçün olgun bir Tropheus un olması lazım balığının karnı şişse yapılabilir

Sayfayı Paylaş