1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yumurta Kutusuyla Sessiz Keyif

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde 1986 tarafından 19 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. 1986

1986

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    orhan kamış
    Arkadaşlar benim yıllardan beri uyguladığım bir yöntem var bu yöntemi herkes biliyordur ama bilmeyen arkadaşlar olduğunu düşünerekten paylaşmak istedim malum herkesin sıkıntısı sump içindeki motor sesleri die düşünüyorum.

Konuya gelicek olursak arkadaşlar bildiğimiz gibi bakkala, markete gittiğimiz zaman yumurta aldığımızda, yumurta kutusunu atıyoruz artık uygulamak isteyen arkadaşlar var ise yumurta kutusunu atmayıp bunu sump içerisinde izolasyon olarak kullana biliriz ve gerçekten işe yarıyor ve sesi %90 kesiyor boşu başuna metresi 30 tl olan izolasyon süngerini alana kadar hem yumurtanın tadını hemde sessizliğin keyfini sürün arkadaşlar.

Bir konu daha arkadaşlar sump içerisindeki buharıda çekip baslanma ve mobilyaya zarar vermesini engeller arkadaşlar.

2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ekonomik olarak gerçekten ucuza gelir.Daha dün 50X50 4 adet aldım o zımbırtılardan ve 70 TL verdim.
    Ancak yumurta kolileri nemdem bozulurlar gibi geliyor bana..

3. 1986

1986

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    orhan kamış
    valla abi bozulduğunu hiç görmedim şayet bozulursa birdaha yaparız hakan abi ya:)

harfuzmani bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel fikir maliyet sıfır bozulsa da değiştirmek sıkıntı yaratmaz...:okey:

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  5. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Orhan güzel fikir. Çoğu yerde gördüm bunu. Mobilyaya naslı monte ediyorsun. Sadece kapaklaramı. Mesela benim sesin çoğu boruların girdiği 20 cm2 lik delikten gelir.

6. 1986

1986

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    orhan kamış
    yusuf abi işte gürültü ordan dönüyor çıkacak bir yer kalmayınca sesde o borunun olduğu deliğe yönelip ordan çıkıyor.

Ben nasıl yapıyorum öce içerinin ölçüsünü alıyorum her yerin koya bileceğim her yerin sonra bir karton kesiyorum o kartona yumurta kolilerini çift taraflı bantla yada tutkal vs yapıştırıp sonrada sump içine gene kartonla beraber yapıştırıyorum abi.evet alparslan sorun olmicak yani.

7. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Bu güzel yöntemi fotoğraflarla anlatma imkanı olursa daha yararlı olabileceğini düşünüyorum.Saygılarımla

8. 1986

1986

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    orhan kamış
    benim imkanım yok ama yapacak arkadaşlar olursa o zaman olur tabi ahmet bey

Sayfayı Paylaş