1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yumurta Sarısı Kullanımı(artemia yiyemeyen yavrulara)

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde rcall tarafından 30 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. SckN

SckN

Çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler Ramazan bey. burda:gif

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Bende canlıdoğuranlarıma yumurta veriyordum zaman zaman ve faydasını görüyordum. Çok güzel bir konu abi. Emeğine sağlık.

3. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Yumurta sarısını bende denedim çokda güzel yediler her zaman vermiyorum ama hatta bayadır vermiyorum.:D :D

4. shrimp

shrimp

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak Sarıoğlu
    Yumurta sarisi kullanimi,ağız capları, yeni cıkmış artemiayı alamayacak büyüklükteki balıklar için ,sıkça uygulanan bir yontemdir.Cok cabuk suyu bozması,besleyici ozelliginin yanında bir dezavanyaj gibi gozuksede aslında biraz dikkatle cok iyi sonuçlar alınabilir.Üretim yapmış olduğumuz tankta eger yumurta sarısı kullanacaksak,imkan varsa bolca su salyangozu bulundurmak cok onemlidir.Verilen fazla yemin tüketilmesinde size bayagı yardımları dokunacaktır bu ufaklıkların:)Salyangoz bulamayan arkadaslar icinde tavsiyem,eger yemlemede cok asırıya kacmıyolarsa,4gune kadar yemlemeye devam edip,4 gunden sonra bir sünger vasıtasıyla dibi yavasca silip yumurta sarısı artıklarını(ki bunlar mantar olusturmaya basladıgı icin dagılmazlar)sudan uzaklastırmalıdırlar.Zaten bircok tür icin artemia alımı 4cü günden itibaren saglanacagı icin,sorun kalmayacaktır.Su değisimi ilk günlerde tavsiye etmiyorum,bunun yerine azar azar su ilavesi yapıp su değisimini artemia alımını takip eden günlere bırakmak daha dogru olucaktır.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. çağlaözyavuz

çağlaözyavuz

İsim:
    çağla özyavuz
    Lepistes yavrularım bu gece itibariyle 4 günlük oldular ama normal yem yiyorlar mağşallah didikliyorlar :D
    Ekmek atmış babam ama çıkardım az bişey dipte var çünkü daha metblzmaları minik sindiremezler diye düşündüm ama azda olsa didikliyorlar ondanda :D
    Ne bulsa yiyorlar diyebilirim.
    Ama yumurta sarısını yarın vermeyi düşünüyorum .
    4Gündür ara ara ılık su döküyorum ısıtıcım yok :S Yarın alıcakmış babam ve onlar ısrarla yaşıyorlar normalde ısıtıcı olmadan zor yaşıyorlar çoğu zamanda ölüyorlar :S.
    Neyse çok konuştum :D. Çok teşekkürler bilgi için.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Isıtıcı temini beslediğiniz tür için iyi olur. Ekmek gibi gıdaları akvaryuma atmak pek değru değil sindirimi zor olacaktır ve sorunlar çıkarabilir. Minik bir salatalık parçasını misinaya bağlayak akvaryuma sarkıtın faydalıdır.

Sağlıkla büyütün inşallah. Fotoğraflarını görmek isteriz gelişimleri hakkında.

7. RuFKaD

RuFKaD

Yer:
    BORNOVA_İZMİR
    İsim:
    HARUN KIR
    Başarılı bir paylaşım olmuş, teşekkürler.

Sayfayı Paylaş