1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yumurta tutmayan balıklar

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde secret1980 tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. secret1980

secret1980

İsim:
    mehmet kunter
    Selam arkadaşlar bu hobiye 2 ay önce başladım. 1e 3 d iceman 1 e 4 d sarı prensesim var. Her hobici gibi benimde tek arzum yavru görmek. 2 ay içinde 1 icemen 2 sarı prenses yumurta aldı tahminen 3-4 gün sonra yumurtaları yuttular veya attılar. 200 ltde nezih bi ortamdalar rahatsız eden bi faktör yok gibi gözüküyor. Düzenli dip çekimi haftalık %20 su degişimi yapıyorum. 4 çeşit yemle besliyorum.sizce benim yavru alabilmem için ne yapmam gerekir. Sarı prenseslerin birinde egg thumber kullanmaya çalıştım. 2'li met marka hava ayarı tam yapılamadıgı için yumurtalar bazen dipte kaldı, ayarı biraz açınca çok havalandı ve sonuç olarak telef oldular. Siz degerli abi ve kardeşlerimizden bu acemi kardeşinize yardımcı olmanızı rica ediyorum.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: yumurta tutmayan balıklar

Mehmet bey yavru almak için sadece düzenli su değişimi yapıp, çeşitli yemlerle beslemekte yetmiyor malesef. Balıkların boyutları nedir tam olarak ? Ayrıca henüz balıklar akvaryuma ekleneli 1-2 ay olmuş gibi. Balıklar tam olarak adaptasyon olamamışlardır yeni yerlerine.

secret1980 bunu beğendi.
  3. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Benim balıklarım da adaptasyon sorunu olmamıştı.Balıkları akvaryuma koyduktan 2 hafta sonra mavi prensesim ağzına yavru almıştı.:) Nasıl oldu bende anlıyamadım fakat oldu.Sizin balıklarınız belki Fatih abinin dediği gibi akvaryuma adapta olmamış olabilir veya akvaryumunuzu daha dikkatli inceleyip onları rahatsız eden bir şey olup olmadığını bulmanız lazım.Belki gözden kaçan bir şey vardır.

secret1980 bunu beğendi.
  4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

2 ayda balıklar büyük olasılıkla yeni yerlerine adepte olurlar.2 ay az bir zaman değil. Muhtemelen ilk yumurta tutuşlarıdır. Zamanla yumurta tutmasını öğreneceklerdir.

secret1980 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş