1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yumurtalarıma Noldu :(

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde egouard tarafından 11 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Arkadaşlar bugun moralim 0 saat 11:00'da sapa sağlam olan yumurtalarım şuanda yoklar.Yani yoklar derken oyle bişiki sanki yumurtalar yok olmuş yavrular çıkmış ama jelatin gibi şeffaf bir pamuğun içinde gibi.Ancak cok korkuyorum.Anne baba yavruların başında hala napıcam sizce yavrular içindemidir buyrun video:

2. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Şimdi ben anlamadım. Yavrular çıkmış mı görüyor musunuz? Yavru yoksa 2 ihtimal var, ya yumurtaları taşıdılar ya da yediler. Yemişlerse de sorun yok, yumurtlamaya başlayan çift 1-2 hafta arayla sürekli yumurtlar. Stresten uzak tutun, korunaklı bir yuva hazırlayın, sıkıntı olmaz.

Alparslan bunu beğendi.
  3. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Çok kararsız bir durum.Yani yumurtalar turuncu-sarıydı şimdi bembeyaz.Yumurta yok ancak yumurta şeklinde dışı saydam içi gorulen birşey. Erkek ve dişim 1 dakika bile ayrılmıyorlar yanlarından.

4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Mantar olmasın ?

5. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Mantarlaşmaya hiç benzemiyor.Daha çok birileri yumurtayı içinden alıp yemiş yada taşımış gibi.Ancak anne baba yese yada başkaları yese niye 1 dakika bile ayrılmasın ?
    İnternette okuduğum bir yazıda erkeğin 2. gun dollenmesi bittiği,Yumurtalarıysa kumun altına sakladığı yazıyordu.Ne kadar doğru bilmiyorum.Şimdi sineklikle akvaryumu boldum. 70 ltde sadece 1 tane dişi var anne o ordan ayrılmıyor.

6. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Arkadaslar farkettimki yavrular cıkmıs ve kuyrukları dimdik taşa yapışmış ve hareket yok.Ancak balıklar yani anne ve baba aşırı agrasif yuvayı koruyorlar.

Yavrular yaşıyormudur?

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Agresif davranıyorlarsa yavrular yaşıyordur...

8. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Peki teşekkürler.Bir yerden ayrilmiyorlar,ancak orada sadece kum var kuma gommuş olabilirler mi,bir yer de okumuştum?

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kurcalamadan beklemekte yarar var...;)

egouard bunu beğendi.
  10. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Teşekkur ederim.Yumurtaları dediğiniz gibi taşımışlar.Ben şuanda Antalyada'yım.Babam dun gece aradı.Yumurtaları dediğim gibi kumun altına gommusler ve yumurtalardan yavrular çıkmış kumun ustunde hareket ediyolarmış.Hemen sineklikle erkek ve dişiyi bir yere ayırmış.2-3 hafta yavrulara bakıyor ancak yemleme konusunda napmalıyım yada bişiler yapmam gerekirmi?

Alparslan bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yavru yemi vere bilirsin yada eldeki mevcut yemi ezerek kalın toz şekline geldikten sonra vere bilirsin,yalnız çeşitli yem ezip verilirse daha yararlı olur daha çeşit vitamin alırlar ve de renkler daha iyi ortaya çıkar...:)

12. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ

Yavrular yuzmeye başladı.Yem problemim olmuyor.Erkeğimi diğer 20 balığın yanına ayırdım ancak bir başka erkekle kavga etti ağzı yaralandı.Yaralı balığı akvaryumda bıraktım diğer sataşan balığı petshopa bedava verdim.Dişim yavruları filan kendi parçalayıp yemleri atarak besliyor.

Sayfayı Paylaş