1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yumurtalara bişe olmuşmudur

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde kado buhara tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

 1. kado buhara

  kado buhara

  Mesajlar:
  171
  İsim:
  kado buhara
  Bugün geçen hafta aldığım duboisilerden birini göremedim.Sabahtan beri inceledim çıkmadı.Bende merak ettim akvaryumda onu aradım.Sonunda ölüsünü buldum.Ama onu ararken vatozların durdugu ekipmanı akvaryumdan çıkardım.Ters çevirdim en dipte erkek vatoz ve yumurtalar.Akvaryumun komple dışına almıştım onu 1 dakika ancak sürmüştür dışarıda durması.Yumurtalara birşey olmuşmudur?
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  yumurtalara bişe olmuşmudur

  Kado bey, yumurtalara bu noktada birşey olup olmadığını bu şekilde kimse yazamaz taktir edersinizki. Mantarlaşma var mı yok mu siz daha iyi görüyorsunuz. Eğer yoksa neden yumurtalar zarar görsün ki ? burda:gif Tropheus balığınıza üzüldüm. Akvaryum tam olarak nasıl bir kuruluma sahip tropheus için ?
   
 3. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.629
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  yumurtalara bişe olmuşmudur

  Bir dakikadan bişey olmaz Kado abi. Zaten bu tür durumlarda içinde yumurta olan nesne başka bir akvaryuma nakledilir. Bu işlem de en az 1 dakika falan sürer. Bişey olacağını zannetmiyorum. Yalnız erkeği de aynı tanka almak lazım. Eğer başka balık varsa tabii. Yumurtaları havalandırıyor sonuçta... :)
   
 4. kado buhara

  kado buhara

  Mesajlar:
  171
  İsim:
  kado buhara
  Abi aldığımda fark edemedim sol tarafında 3 lü şerit şeklinde bir darbe izi varmış.Akvaryuma attım yem yediğinide göremedim öbürü gayet güel bir şekilde yiyor.Adapte olamadı galiba.Akvaryumda kaya ve plastik ekipman var.Dip midye kırığı 12 adet frontoza ve 9 adet cüce vatoz var.Yem olarak siprulina kullanıyorum.Ve seranın bitkisel yemi.

  İşin güzel yanı ne biliyormusun hüseyin hava motoruda erkek vatoza yardımcı oluyor.Hava taşının tam üstünde o ekipman.En üstünde çok ince bir delik var.İçinde biriken hava birden oradan dışarı vuruyor.Görüntüsü çok güzel.Hani değişik hava ekipmanları varya değirmenler falan onlar gibi oldu.Havanın o ince delikten dışarı çıkması 10 saniyede bir oluyor.
   

Sayfayı Paylaş