1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus Bakımı ve Diğer Balık Türlerine Etkisi

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde baron tarafından 8 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. baron

baron

Yer:
    Girne -Kıbrıs
    İsim:
    toycan onuk
    Merhabalar, öncelikle akvaryumumda 1 erkek, 3 dişi sarı prenses, 1 erkek, 3 dişi yunus, 1 erkek, 1 dişi mücevherim var. Akvaryumum 265 litre, balıklarım gayet uyumlu ve devamlı da yavru alıyorum. Hiç sorunum yok. Yunuslarımın kafa yapması için sıcaklığın düşük olması gerekiyor zannedersem, bu sıcaklık en düşük ne kadar olmalı? Zira chiclid balıklarının ortalama akvaryum sıcaklık değerlerinin 24 ile 27 derece arasında olması gerektiğini biliyorum. Bu sıcaklığı örneğin maximum 22 dereceye düşürdüm diyelim, bu sıcaklık değeri diğer cins balıklarıma bir zararı olurmu acaba? Değerli fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence ısıyı düşürme abi balıkları kaybede bilirsin.
    Evet söyleniyor 22 derecede kafa yağ yapar diye ama asıl olay cinsle ve genle alakalı, kafa yapan balık 4-5 aylıkken yapmaya başlar...;)

3. baron

baron

Yer:
    Girne -Kıbrıs
    İsim:
    toycan onuk
    Anladım abicim,ısıyı düşürme tehlikeli diyorsun 25 te sabıtleyecem ısıyı zannedersem, yavruları aldığım akvaryumcunun yunuslarının ırkları güzel ,yaklaşık 13 14 cm oldu onunkiler, ve super kafa yaptılar ,benimkiler de yavruları, ümitliyim ancak yapabileceğim başka birşey varmı diye fikir almak istemiştim.
    . sağol ilgin için

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi yunuslar biraz çekingendir aslında karma değilde yalnız olsalar çok daha rahat yavru alınır ama sarı prenses, mücevher rahatsız etmiyorsa olur. Yunuslar kum alanda severler yani arkası kayalık yan ve ön geniş kum gibi...:)

5. baron

baron

Yer:
    Girne -Kıbrıs
    İsim:
    toycan onuk
    Benim akvaryum tam dediğin gibi , arkada kayalar önde geniş bir kumluk alan,inan hiç kavga yok erkek sarı prensesimin yer sahiplenme çabasının dışında bir sıkıntı yok o da normal bence,mücevherlerimden de sarı prenseslerim den de defalarca yavru aldım,ancak sarı prensesleri kusturarak,mücevherlerimde ise yavrular yumurtadan çıktıklarının 2 günü alıyorum yavru tankına.,şimdi dişi yunusum da 1 haftadır yumurtalarını ağzında geveliyor

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş