1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus Balığı Üretmek istiyorum

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde OmerFaruk tarafından 18 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. OmerFaruk

  OmerFaruk

  Mesajlar:
  1
  İsim:
  ömer faruk yeşil
  Öncelikle iyi günler dilerim.

  Şuanda kafamda bir tarsarı var ve hayata geçirmek istiyorum ama tıkandığım hususlar var bilgisi olan abilerim yardımcı olursa sevinirim.
  Yunus üretmek istiyorum yavru alırım, alıyorumda, yanlız bu ürettiğim yavruları pazarlama konusunda tıkanıyorum.Ankara'da ikamet ediyorum. Aylık 600 kadar yavru almayı planlıyorum. Allah'ın izniyle o konuda sorun yok. Pazarlama konusunda sıkıntı çıkıyor aklımada pek birşey gelmiyor:DBilgisi olan abilem, kardeşlerim bilgilerini paylaşırsa çok mutlu olurum. Teşekkürler, saygılar.
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Tatlı su balıklarını üreten hobici arkadaşlar ürettiklerini değerlendirme konusunda 25 yıldır sorun yaşıyor, yeni bir şey değil. Daha öncesini bilemiyorum. Bu sorunda kimi zaman üreten arkadaşlar suçlu oldu, kimisinde balıkları yok değerde sayan esnaf arkadaşlar suçlu oldu.

  Yıllarca zaten sarı prenses üretenlere hep kızdım. Sayı odaklı üretimle esnaf karşısına giden balıkların pul değerinde olacağı şüphesis gerçekti ve hep öyle oldu. Kustur yavru al, tekrar hızlı yavru versin diye koştura koştura tekrar kusturmalar ile alınan yavru konularını kesinlikle tıklamıyordum.

  Yunus balıkları kısmen fanları olan türdür ve saygı duyularak sevilen bir balıktır ama onunda seveni her balığı almaz. Kısaca en başından balıkları sayı odaklı yerine doğal kuluçka ile almayı deneyip, yavruları zeki olması için cama cama tanklar yerine kayalı ortamlarda büyütmeli, renkleri için araştırmalı ve besinlerini en üst seviyeye çekmelisin.

  Bunu başardıktan sonra forumlardaki ilanlarınız ilgi çekecektir, esnaf tarafında ilgi çok zayıf ihtimaldir, balık yavrularını verir yem alır çıkarsınız.

  Kısaca ayda 600 yavru kimsenin dikkatini çekmez, ayda 40 yavru olsun 'Yunus balığı' olsun.
   
  veysel ve LostRua bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş