1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus Balığı Akvaryuma Aldım ve Alıştırdım

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde emin123 tarafından 19 Şubat 2012 başlatılmıştır.

 1. emin123

  emin123

  Mesajlar:
  109
  İsim:
  emin gençay
  Yunus balığı Çiklet aldım. Yunus balığı akvaryumum 70 litre. İçinde 2 sp ,1 kılıçkuyruk ve 1 yunus. Sp ve kılıçkuyruğu başka akvaryuma alıcam ve ana tankımda yunus besleyeceğim. sizce kaç tane alayım?

  Bir de Arkadaşlar akvaryumcuda büyük yunus küçük yunus var hangini alayım ne kadar zamanda büyürler şu andaki balığım 4-5 cm.


  Yardımlarınız bekliyorum.
   
 2. cirol

  cirol

  Mesajlar:
  4.090
  Yer:
  Avcılar-İSTANBUL
  İsim:
  İsmail ATEŞ
  Cevap: Yunus Balığı Akvaryuma Aldım ve Alıştırdım

  Emin Kılıçkuyruk ile sp'lerle aynı akvaryumda olmaz habitatları farklı,ilerde bana balığı kaybedebilirsin.Diğer konu ise 70 litrede hacimli akvaryum Yunus ve Sp'ler gelişemez yer yüzünden kavgalar olur ve kayıp yaşarsın.Damızlık Yunus çiklet'ler için en az akvaryum hacmi 300 lt ve üzeri olması gerekmektedir.Şuanki mevcut akvaryumda kılıçkuyruk ve bir kaç canlı doğuran türü alıp beslemen senin için daha iyi olur.
   
 3. ozgr

  ozgr

  Mesajlar:
  720
  İsim:
  özgür durmaz
  Cevap: Yunus Balığı Akvaryuma Aldım ve Alıştırdım

  70 lt tankta yunus beselemen ve onu kendi doğasındaki büyüklüğe getirmen çok ama çok zor belkide imkansız... Doğası gereği akvaryumun en az 120 cm boyunda olması gerekir ve en az 300 lt su hacmi olmalıdır. Bu verdiğim bilgiler yunus balığı için gerekli olan minimum tank özellikleridir. 70 lt de yunus beslersen aldığın o balık büyük ihtimalle yanık kalacak ve fazla gelişim gösteremeyecek malesef.:uyari:
   

Sayfayı Paylaş