1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus Balığı Yan Yüzgeçleri Yara ve Delik Hastalığı

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde tkon1225 tarafından 7 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. tkon1225

tkon1225

İsim:
    Timur
    Yunus balının yan yüzgeçlerinin yanında yara ve delik çıktı. Sera baktopur ile tetavi aldım. Yunus Balığı hastalığı hakkında bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim. Fotoğraf ekliyorum.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Yunus Balığı Yan Yüzgeçleri Yara ve Delik Hastalığı

Görünen bu durum her iki tarafta mı var yoksa tek tarafta mı?

Akvaryum hacmi, içindeki diğer balıklar, filtrasyon durumu nedir?

3. tkon1225

tkon1225

İsim:
    Timur

Tek tarafta var . Akvaryum 100 lt. 6 sarı prenses var ve iç filitre kullanıyorum.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tek tarafta olması ve genel balıkların durumundan da şikayet olmamasıyla bence yüzgeçten darbe almış ve yara açık olduğundan erozyona uğramış. Yüzgeç tamamen kökten kopuk ise çıkmayabilir, ağır bir yara diyebiliriz bu durumlar için. Eğer yüzgeç sadece parçalanmış ise su kalitesinin düzeltilmesi ve diğer balıkların rahat bırakmasıyla düzelebilir.

Tek balıktaki sorunlarda akvaryum geneline ilaçlı müdahale yanlış olur. Bu yüzden karantina akvaryumunda veya ortam balığa göre sakin ise yakalayıp yakmayan tentürdiyot ile silerek o kısmı akvaryuma geri koyabilirsin. Fakat zor durum onu da belirtmek lazım.

5. emrank

emrank

İsim:
    Emre

Geçmiş olsun çok kötü görünüyor :(

Sayfayı Paylaş