1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yunus balığı yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ENVER tarafından 21 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    dişi yunus balıklarımdan birtanesinin sağ yüzgecinde kızarma var vede hareket ettirmiyor hiç sizce bunun sebebi nedir ve ne yapmalıyım.

2. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Biraz geç oldu ama inşallah cevap yazan birisi çıkar.

ENVER bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Enver abi akvaryuma biraz kaya tuzu dök 5 gün den sonra geçmezse Sera bactopur veya Mikofish gibi ilaçlarla balıkları banyo yaptır,geçmiş olsun...:)

4. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    saol alparslan uygulamaya başlıyorum.

5. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    suya tuz ekledikten sonra balıkların üstünde beyaz beyaz ufak benekler olustu bu sorunmudur acaba.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi nasıl anlamadım,akvaryum kaç litreydi ne kadar tuz ekledin mümkünse foto yapar mısın...:)

7. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    foto cekiyorum ama alparslan beyaz noktalar okadar fark edilecek boyutta deil fotoda cıkmıorlar akvaryum 600 litre 1 su bardağı tuz ekledim

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tuz ölçüsü güzel abi 600 litreye 1 su bardağı tuz eklemek iyi,yarını bekleyelim bakalım ne olacak...:)

9. by.malawist

by.malawist

Yer:
    Adana
    Enver Bey, aslında bahsi gecen hastalığı çok daha kısa sürede ve kesin çözecek bir yöntem biliyorum fakat tartışmalara yol açabilir.Çözüm toz kükürt isterseniz Google araştırın net olmasada biraz bilgi sahibi olabilirsiniz.Bu yöntem özellikle yunus üreticileri tarafından hastalık olmasa dahi kullanılan bir uygulamadır.Bende yunus haricindeki tüm beslediğim balıklarda hastalık olmaksızın kullanıyorum.İsterseniz bu seferlik ilaç kullanın tedavi sonrası talep ederseniz özelden bilgi paylaşabilirim yada konu açılabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk - Yusuf Özbuğutu

Sayfayı Paylaş