1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus Balığım Acil Yardım - Bir şey Olmasın

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde darkuncle tarafından 15 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. darkuncle

darkuncle

İsim:
    Emre
    Akvaryumumda 2 sarı prenses, bir Kaliko, bir de daha çok küçük bi yunusum var.. Yunusumun yüzgeçlerinde parçalanmalar var ve bazı yerlerinde beyaz benekler var. Önceleri diğer balıklar saldırdığı için sandım ama değilmiş. Lütfen yardım edin.. Mavi mürekkep gibi olan üzerinde dezenfektan yazan bir ilaç damlattım bunun faydası olur mu?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Yunus Balığım Acil Yardım - Bir şey Olmasın

Geçmiş olsun,

Akvaryum hakkında daha geniş bilgi verilirse sağlıklı olur.

Yüzgeçlerdeki parçalanmalar diğer balıklardan da olur benek yüzünden sürtünmekten de. Aldığınız metilen mavisini kullanın. Işıkları yakmayın ve ısıyı 29 derece cıvarında tutarak su değişimi yapın. Mümkünse oksijen miktarını artırın. Diğer balıklarda etkilenebilir kısa süre sonra bu yüzden önlem almakta fayda var. Su değişimi, oksijen ve mümkünse yemlerine sarımsak suyu emdirip verin.

3. darkuncle

darkuncle

İsim:
    Emre

Abi akvaryuma ara vermiştim daha önce dayanamadım tekrar kurdum. Daha 1 ay oldu hacim 150 Litre civarı. Sağ ön yüzgecinde delik olduğunu farkettim az önce zaten hep bir köşede çırpınmadan durmaya çalışıyo.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yazılanları uygula inşallah kurtarır. Su değişimleri çok önemli, sarımsak suyuna yemlerini emdirerek verebilirsin. Filtre sistemin nedir bilemiyorum ama bir yerlerde hata yapmış olmalısın. Dışardan balık girişi, ısı ayarlanmadan yapılan su eklemesi vb gibi.

5. darkuncle

darkuncle

İsim:
    Emre

Evet yunusu sonradan aldım bir de geçen gün ısıtıcım gece çalışmamış elektrik kesildiği için sabah kalktığımda su buz gibiydi.

Her şey için teşekkürler.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sanırım sorun kaynağını ve kaynaklarını bulduk. İnşallah bu yapacağın uygulamalar ile düzelir.

7. darkuncle

darkuncle

İsim:
    Emre

herşey için çok sağolun su değişimini günlük mü yapayım

Sayfayı Paylaş