1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yunus balıkları

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde goncagül tarafından 16 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. goncagül

goncagül

İsim:
    gonca gül dilbaz
    İyi günler ben iki gün önce 2 adet yunus balığı aldım bugün birini kaybettim aldımdan beri keyifsiz ve iştahsız dı adaptasyon sorunu yaşadını sandım hava motoru tam güçlü çalışmadı diye su kirlenmiş ve bulanıktı bu gece yarım saat kadar dinlenmiş suyla suyun tamamını değiştirdim eski sudan bir fanus kadar balıkları içine koyduğum suyu ekledim sorum şu şimdi diğer balığımda bir garip oda yememeye başladı ve dipte ne yapmam lazım yardım edin

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle hoş geldiniz, akvaryumdan foto atarsanız yardımcı olmamız kolaylaşır.

3. goncagül

goncagül

İsim:
    gonca gül dilbaz
    20150416_171008.jpg 20150416_171008.jpg 20150416_170854.jpg 20150416_171008.jpg

Ekli Dosyalar:

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 16 Nisan 2015
  4. goncagül

goncagül

İsim:
    gonca gül dilbaz
    Çok sagolun resim attım

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle akvaryum kaç litre, ne zaman kurulum yapıldı bunlarla ilgili bilgi verirseniz iyi olur.
    Sonrasında;;;

Akvaryumdaki plastik bitki gibi dekorları çıkaralım, yerine bir kaç adet kaya ile saklanmaları için dekor yapalım. İç filtreyi arka cama değil yan cama biraz üstte olacak şekilde yerleştirelim hem sirkülasyon olsun hem bol hava versin.. Kayalara anubias dediğimiz canlı bitkiden bağlayalım dekor güzel olsun cikletler bu bitkiyi yiyemez.

goncagül bunu beğendi.
  6. goncagül

goncagül

İsim:
    gonca gül dilbaz
    Bu işler de yeniyim biraz tahminim 50 litre bir akvaryum plastik bitkiyi akvaryumcu koydu onu çıkarıcam zaten akvaryum pazartesi akşamı saat 21.30 da kuruldu

7. goncagül

goncagül

İsim:
    gonca gül dilbaz
    Birde balığımın türünü ve cinsini öğrenebilirmiyim

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Akvaryum hacim olarak yeterli değil cikletler için biraz orta boy 5-6 adet ciklet ve ayrıca bi adet vatoz büyüyene kadar bakılır. Balığınız yunus ciklet tam seçemiyorum ama dişi olabilir.

9. goncagül

goncagül

İsim:
    gonca gül dilbaz
    Bu akvaryum başlangıç akvaryumum diyebilirim şuan akvaryumum için bir yunus daha bir sarı prenses bir mavi prenses düşünüyorum tabi sizin fikriniz çok önemli

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ne kadar az balık o kadar sağlıklı akvaryum olur bu litraj ve balıklar için. Ama zaman tanıyın canlı almadan bir 15 gün falan dönsün su bu şekilde, su değişimlerinide iki gün dinlenmiş su ile yapın.

11. goncagül

goncagül

İsim:
    gonca gül dilbaz
    Tamam bunu söylemeniz iyi oldu yunusum yalnız kaldı diye vicdan azabı içndeydim o zamn bir 15 gün bekleyeyim birde suyu balıkları almadan mı değiştireyim birde kaya tuzu felan ne kullanmam lazım

12. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Yunuslar büyüyen heybetli balıklardır. Tabiki besleyen çok var ancak balığın sağlıyı açısından 10 bireylik bir koloni 250 litre hacme ihtiyaç duyar. Bence en sağlıklısı balığınızı akvaryumcuya geri götürün ve şimdilik yerine bir şey almayın. 50 litrede bir çift cüce cichlid, tetra grubu veya karışık canlı doğuran türlerden beslemek size daha çok keyif verecek hemde balıklarınız çok daha mutlu ve sağlıklı olacaktır. Balığınız büyük ihtimalle (eğer dinlenmemiş su kullandıysanız) klordan dolayı ve akvaryum suyu oturmadığı için daha yararlı bakterileriniz yerleşip uygun ortam hazırlanmadığı için öldü. Şu anda o su diğer balığınız için de sağlıklı değil. Ben tatlı suda sera nitrivec bakteri kültürü kullanıp kurulumdan 24 saat sonra canlıları eklerim. Bekleyemem diyorsanız bir adet kaliteli bakteri kültürü edinmeniz gerek. Yoksa içine bir miktar yem atıp veya başka bir tanktan aşılama yapıp 10-15 gun beklemeniz lazım. Siz önce besleyeceğiniz türe karar verin araştırın. Sonrasında biz size tekrar yardım ederiz. Kolay gelsin...

goncagül ve Alparslan bunu beğendi.
  13. goncagül

goncagül

İsim:
    gonca gül dilbaz
    Yunusum hediye gelen sarı prenses le şimdi çok mutlu oldu su düzenleyici si ve vitaminimizi de aldık hayli keyifliler şuan için yem problemi yaşıyoruz

14. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Biz söyleyeceğimizi söyledik tabiki takdir sizindir. Keyifli beslemeler kolay gelsin..

15. goncagül

goncagül

İsim:
    gonca gül dilbaz
    Çok sağolun

Sayfayı Paylaş