1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus Cichlids Lerim Suyun Dibinde Duruyorlar Hiç Haraket Etmiyorlar

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde javakova tarafından 7 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. javakova

javakova

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Semih Dönmez
    Yunus cichlids lerim var akvaryum 75*27*40 86 litre su aldı akvaryum sıcaklığı 25 derece Küp Taşlar her şey var 3 cm-5 cm arası değişen balıklarım suyun dibindeler hiç yüzmüyolar 2 gün oldu alalı 25 tane aldım 1 tanesi biraz önce öldü. 10 tanesi suyun dibinde hiç yüzmüyolar sarılarım var 7-10 cm arası onlar yüzüyolar geri kalan yunuslarımda yüzü ama onlar yüzmüyo Çok Acil Bi cevap Verebilirmisiniz Ne yapmalıyım. Akvaryumun İçinde Köprü Tipi Çiçeğim Vardı Plastik onun içinde saklanıyorlardı onuda aldım Yem Filan yemiyolardı hiç bende alıyım onu dedim aldıkdan sonra suyun dibinde öyle duruyolar. Ne yapmalıyım.

2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Tankınız ne zaman kuruldu.Küp taşlar nedir fotoğraf paylaşırmısınız ? Seksen altı litre 25 balık için yetersiz bir hacim hele yeni bir tankta balıklarınızın ölümü kaçınılmaz olur.

3. javakova

javakova

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Semih Dönmez
    1. Fotoğraf Yunusun Dibinde İken Bulunduğu Fotoğraf
    2. si Akvaryumun Uzak Görüşünü
    3. sü ise içindeki Plastik Çiçek Çıkartdığım
    Fotoğraf0093.jpg Fotoğraf0091.jpg Fotoğraf0092.jpg
    bu akşam dün akşam 7 civarında bitti balıkları bıraktım

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Balık var mı şu an akvaryumda? Su çok bulanık dipteki boyalı taşlar salınım yapmış olabilir. Onları çıkarıp 3-5 mm mercan kırığı veya silis kumla değiştirin. Balıkları akvaryumdan dinlenmiş suya alıp hava verin. Bu bir kovanın içinde olabilir. Sonra dediğim gibi akvaryumu tekrar kurulum yapın. Kurulum yaparken ve su değişimlerinde mutlaka dinlenmiş su kullanın. Filtre var mı? Varsa ne tip bir ekipman kullandığınızı yazın. Yoksa bir filtre edinin ve bol hava verin.

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Semih bey ne yazıkki kendine esnaf diyen fakat bir kaç lira için onlarca canlının hayatını hiçe sayan bir akvaryumcuya rastlamışsınız anlaşılan. Canlılarınızın tamamı ölecek mümkünse bir an önce geri verin. Zemin malzemesini tamamen çıkartmanız muhtemelen salınım yapacak ve doğal kumla değiştirmeniz gerekiyor.Testilerin suya salınım yapma ihtimali var.Bir veya iki tanesini çıkarıp kaya takviyesi yapıp bakteri kültürü ekleyerek 10 15 gün suyun oturmasını bekleyip yavaş yavaş canlı girişi yapmalısınız.Forumdaki benzer kurulumları okuyup takıldığınız yeri sorun.

6. javakova

javakova

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Semih Dönmez
    Veysel Abi Şöyle Söylüyüm 3-5 cm lik yunus ve 7-10 cm lik sarılarım var. içinde 10 adet sarı 15 adet yunus sarılarda hiç sıkıntı yok bir anda boy attılar gezip dolaşıyorlar yem yiyorlar kum dediğiniz gibi boğma yaptı dedim ama açılır dediler angora akvaryum Fb-1012 motor üstünde yazan suyum 1 hafta önce den koydum sonra malzemeleri koydum balıkların saldığımda akvaryum 25-26 dereceydi şuanda dereceyi 27 ye çıkarttım.
    Murat Bey benim anlamadığım nokta sarılarda neden aynı durum olmuyor taşların üstünde mercanlar var 15-20 cm arası 8 ader onlar olurmu birde ciçeği koyuyum mu sarılarda sıkıntı yok ama yunusların 10 tanesi öyle geri çok iyi geziyorlar dolaşıyorlar onlarda sıkıntı yok sadece bu onu birde suya dezanfektan ekledim 20 damla kadar birazda onun mavisi var suda ?

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Semih bir kere sayı 86 litreye çok fazla, bence biraz sayı eksilt. Mesela yarı yarıya. Kumu mutlaka değiştir. Durum müsaitse mercan kırığı al. Yoksa silis kum al. İkisi de olur. Sp ler kayalık alanları daha çok sever ve saklanma yeri isterler. Kaya eklemeni tavsiye ederim. Bu dediklerimi yaparsan daha güzel ve seyirlik bir akvaryum olur. Suni bitkiler ve mercanlar koyma akvaryuma, illaki bitki olsun dersen anubias alıp kayalara misina ile bağlayabilirsin. Bol hava ver oksijenli ortamı severler. Biraz uzun oldu ama bunları yap bence.

8. javakova

javakova

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Semih Dönmez
    Tamam dediklerinizi yarın temin ediyorum çok sağ olun iyi geceler.

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İyi geceler Semih, balıklar ne kadar doğal ortamlarında hissederse o kadar izlemesi güzel olur.

javakova bunu beğendi.
  10. javakova

javakova

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Semih Dönmez
    Anlaşıldı Sağ olun Teşekkür ederim :D

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş