1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yunus Ciklet Akvaryum ve Balıklarım Hk.

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde kuzeynorth tarafından 15 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. kuzeynorth

kuzeynorth

İsim:
    Cenap
    Arkadaşlar Merhaba,

Şuan biraz bulanık ama şehir dışından yeni geldiğim için haftasonu temizleyeceğim, iç-dış motorlu ekteki gibi 80 uzunluk X 30 en X 40 boy ölçülerinde 78-80 litrelik akvaryumum mevcut.

Akvaryum bana işyerinde mecburi olarak işten ayrılan bir arkadaştan kaldı, ben de gidip 16 tane çok ufak (aldıklarımda 1 ila 2 cm arasında idiler) yunus aldım, hastalık olur, aksilik olur, azalırlar diye ama azalmadılar ve şimdi hepsi 5 cm civarı oldular, toplam yaşları da hepsinin 5 aya yaklaşıyor)

Bu açıdan size önemli bazı sorularım olacak, yardımcı olursanız sevinirim:

* Şuan toplam 16 yunus bulunmakta akvaryumda ve akvaryum boyutları açısından 2 erkek, 6 dişi yani toplam 8 yunusa indirmeyi planlıyorum. Sizce bu sayıda mı fazla yoksa olabilir mi? Kesinlikle küçük ise 1 erkek 4 ya da 5 dişiye düşüreceğim. (Bu arada akvaryumda başka hiçbir balık beslemiyorum, vatoz, sarı prenses vs)

* İkincisi dekor ve kurgu açısından faydalı bilgi ve şöyle olsa daha iyi olur diyecek arkadaş olursa tecrübelerine dayanarak, sevinirim.

* Üçüncüsü balıkları tecrübem olmadığı için ayıramıyorum; dişi mi erkek mi? internetten çok araştırdım ama sadece 2 balığın erkek , 1 tanesinin de dişi olduğuna eminim sadece. En iyi yöntem ne olabilir.

teşekkürler şimdiden..

Ekli Dosyalar:

2. gunescakir35

gunescakir35

İsim:
    Güneş
    Hayret kimse yazmamis yunus en az 300 litre falan die

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kuzeynorth bunu beğendi.
  3. kuzeynorth

kuzeynorth

İsim:
    Cenap
    gerekli yorumları bırakın, gereksiz dahi yorum yardım alamadık bu portalda :(

4. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Abi yunusların çok güzel fakat sayı çok fazla eğer balıklarını mutlu etmek istersen 1 e 3d ye indir sayıyı...

5. kuzeynorth

kuzeynorth

İsim:
    Cenap
    Teşekkürler bilgi için, 2 gün önce akvaryumdaki yunuslarımın yarısını iş arkadaşıma verdim, gerçekten ilk gün yakalanma vs biraz strese girdiler ama bugün bir erkek ile bir dişi çiftleşiyorlar, çok mutluyum :) Galiba onlarda :)

6. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Akvaryumunuzun durumunu alabilirmiyim ;)

Sayfayı Paylaş